pucanka

Писанка – це символ українського народу,  символ сонця, весни, повернення природи до життя. У писанці зосереджена чарівна магічна сила, яка наділена святістю приносити добро, щастя, любов та достаток, оберігати від злих нечистих сил. Обрядова функція писанки пов’язана зі святкуванням перших днів Великодня.  Їх дарували  на знак поваги, любові і побажання добра.

22 березня 2012 року в Конотопському міському  краєзнавчому музеї                                       ім. О.М.Лазаревського відбулось відкриття виставки мистецтва писанкарства «Чарівна магія української писанки» за участю робіт майстринь міського клубу писанкарства, створеного у вересні 2011 року на базі міського будинку культури «Зоряний». На виставці представлені роботи майстринь-писанкарок Шкуть О.В., Зимовець Л.Ф., Піпко М.К., Тарасенко О.В., Піпко А.К. та юної майстрині Горбунової Насті.

На захід завітали працівники закладів культури міста, учні міської гімназії, священник Свято-Вознесенського кафедрального собору Отець Володимир, представники територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів,  представники ЗМІ.

       Молодший науковий співробітник Несвідоміна Н.В представила гостей та розповіла про найвизначніше  християнське  свято – Великдень.

       Священник Свято-Вознесенського кафедрального собору Отець  Володимир ознайомив присутніх з  традиціями та обрядами Великодніх свят українців.

       Шкуть О.В. – майстриня-писанкарка, ініціатор створення та керівник міського клубу писанкарства представила своїх колег по декоративному розпису писанок, розповіла про розмаїття орнаментальних мотивів на представлених писанках.

      До уваги присутніх був представлений відеофільм про клуб писанкарства, який діє на базі міського будинку культури «Зоряний» та проведена захоплююча екскурсія по експозиції виставки «Чарівна магія української писанки». Директор міського будинку культури «Зоряний» – Сизон Т.А. та директор міського краєзнавчого музею                                          ім. О.М.Лазаревського – Мокроусов А.І. вручили грамоти майстриням писанкового розпису, які є авторами робіт, представлених на виставці.