filarmonia1
Сьогодні важко уявити світовий музичний простір без хорового співу. За підтримки управління культури і туризму та управління освіти обласної державної адміністрації в період лютого-березня 2012 року відбувся прекрасний фестиваль хорового співу «Співаймо разом».

Звичайно, той факт, що це величне вокальне свято вже вкотре відбувається у престижному органному залі Сумської філармонії, окреслює його рейтингове значення в області.

Рідне місто на фестивалі представляли два вокально-хорові колективи дитячої  музичної  школи  №2  (керівник О.С. Колесник,  концертмейстер  С.А. Мішакова).

Слухачів поглинув найскладніший поліфонічний твір, молитва, яка лунає під куполами храмів всього світу майже три століття Йоганна Баха–Шарля Гуно «Ave Maria» прозвучала у виконанні хорового колективу ДМШ №2 (партія скрипки І.І.Войтенкова).

Вершиною хорової майстерності є твір, який a capella виконав дитячий хор ДМШ №2 «Закувала зозуленька» в обробці М. Леонтовича.

Приємним сюрпризом для слухачів став твір невідомого автора, переклад К. Алемасової «Репетиція оркестру», який блискуче виконали під бурхливі овації хоровий колектив та його солістка – лауреат Міжнародного конкурсу «Premuer-2012» Альона Шевченко.

Усе було продумано до найдрібніших деталей. Кожну пісню супроводжувала своя мізансцена і розігрувалася вона швидко, злагоджено, організовано, як того вимагає спів в ансамблі. Вокальний ансамбль «Тоніка» у складі – Турути Діани, Малярової Анни, Омельченко Євгенії представляли особливо яскраві і улюблені публікою твори: З. де Абреу «Тіко-тіко» пісня ляльок з мюзиклу «Пригоди Буратіно»; К. Веласкез «Besame mucho»; муз. Я. Дубравіна, сл. В. Суслова «Про Ємелю».

У піснях музика злилася з життям – звуки її такі живі, що здається не звучать, а говорять: «говорять словами, вимовляють мовою, і кожне слово цієї яскравої мови проходить крізь душу».

Українська пісня насправді невмируща, а український народ цілком справедливо вважається одним із найспівучішим у світі.

У програмі завершення фестивалю прозвучав один з чарівних творів для дітей Сумського композитора Євгена Карпенко чотирма хоровими колективами міст Суми, Конотоп та Глухів. В такій піднесеній атмосфері заступник начальника управління культури і туризму обласної державної адміністрації В.М. Деркач нагородив всіх учасників дипломами за високу художньо-виконавську майстерність.