kvutok

      Ми не помилились, рекомендуючи тим, хто збирається у далеку  мандрівку, звернутись по квиток на потяг чи літак на пошту. Сьогодні на  пошті, окрім традиційних поштових послуг, можна отримати й нетрадиційні. Зокрема, придбати залізничний або авіаквиток.  Усі відділення поштового зв’язку (ВПЗ) Сумщини нині надають таку послугу.

     За минулий рік  у  ВПЗ області було придбано 1218 квитків на потяги і 23 на літаки. Звертаємо увагу клієнтів на те, що сьогодні  через  пошту можна купити залізничний квиток не лише повної вартості, а й пільговий дитячий. Також мова йде  не тільки  про потяги, що курсують у межах України. На пошті можна придбати проїзні документи і на поїзди, що курсують до країн СНД, а також – Латвії, Литви і Естонії. Щодо квитків на літаки, то їх через пошту можна придбати у всі країни світу. І мешканці Сумщини уже пересвідчились, наскільки це зручно. У поштових відділеннях області більшим попитом користуються авіаквитки до  країн СНД, однак купували тут і проїзні документи у дальнє зарубіжжя. Так, наприклад,  у Охтирці на пошті якось були придбані авіаквитки до Нью-Йорка. 

         Процедура покупки квитків на транспорт через пошту мало чим відрізняється  від відвідання кас попереднього продажу квитків. Приходить людина до найближчого поштового відділення, повідомляє дату поїздки, пункт відправлення і призначення та кількість пасажирів. Оператор поштового зв»язку, користуючись такою ж як і білетний касир автоматизованою універсальною системою даних, видає клієнту проїзні документи.  Якщо поштове відділення оснащене комп’ютером,  то бланк замовлення, який потрібно перед поїздкою обміняти у касі вокзалу, видається відразу. Якщо ж комп’ютера немає, то береться замовлення, яке у сільській місцевості виконується протягом  3-5 діб, а в містах  – за добу. 

            Вигоду цієї послуги  особливо оцінили мешканці області, що проживають у селах. Вони отримали можливість за кілька днів до поїздки замовити квитки та одержати їх у своєму селі, не витрачаючи гроші та час на проїзд до райцентрів. У виграші також і міські жителі. Адже поштових відділень на Сумщині більше, ніж кас по продажу квитків на транспорт. І коштує ця послуга не дорого. Тут оплата залежить від вартості квитка. Адже у відділеннях поштового зв»язку береться лише плата за пересилання поштовим  переказом суми, яку людина сплачує за квиток (до 500 грн. – 4%; до 1000 грн. – 2%, понад 1000 грн. – 1,2%).

            Отож, підготовку до будь-якої подорожі сьогодні цілком можна довірити пошті. Замовлений  квиток  при бажанні доставить додому листоноша, а вам залишиться лише пакувати валізи…

 

Прес-служба Сумської дирекції УДППЗ «Укрпошта»