veselka
Воскресіння Христове – найбільше й найсвітліше християнське свято,  перша справжня перемога життя над смертю. Адже для усього світу розпочалася істинна, світла, радісна весна нового життя, її ранок.

Святкується Паска сім днів. Колись віруючі намагалися не пропустити жодного богослужіння Світлого тижня. Тиждень від Великодня до проводів називається Світлою седмицею. В ці святкові дні люди збираються за великоднім столом, щоб розділити небесну радість з рідними, кумами, сватами, сусідами. Головними атрибутами столу є паска та крашанки, якими й обдаровують один одного. Бо в народі кажуть «Різдво красне ковбасою, а Великдень паскою та крашанкою».

З цієї нагоди працівники Центральної міської бібліотеки С.І.Пономарьова Тамара Куценко та Ніна Тимошенко спільно з головою територіальної організації УТОГ Вікторією Безпрозванною провели етнографічну годину «Великодня веселка»  для членів цього товариства, учасників клубу «Зустріч».

До уваги присутніх була розгорнута виставка – експозиція «Святкові дзвони Великодня». На виставці поряд з інформаційними матеріалами народознавчого характеру були представлені вироби декоративно – ужиткового мистецтва членів УТОГ: православні храми (Коротич І.І.), яйця й квіти виготовлені з бісеру (Внучкова Н.М.), а також крашанки та писанки.

Бібліотекарі Тамара Куценко та Ніна Тимошенко ознайомили присутніх із звичаями та традиціями святкування Великодня в Україні, з історією виникнення крашанок та писанок в різних регіонах. Донесла дану інформацію за допомогою мови жестів до членів товариства УТОГ голова цієї організації  Вікторія Безпрозванна.