«Учитиpravovi znanniaся жити по закону, поважати закон і виконувати його, людина повинна з малих літ, з сім’ї, дитячого садка, школи.»  – казав Рибінський Є.М.

Один з напрямків роботи бібліотек – це популяризація правових  знань, виховання у молодих читачів поваги до закону, формування у них необхідності жити по правових нормах. Цій темі і був присвячений Тиждень правових знань «Мої права – моє життя», який  розпочався 16 квітня  в Конотопській ЦМБ ім. С.І.Пономарьова. Протягом тижня бібліотечними працівниками було проведено ряд правових заходів для підняття рівня правової культури учнів.

Відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитись з виставкою-консультацією  «Законні права молодої людини», на якій були представлені джерела права, нормативно – правові акти, що регулюють ті чи інші взаємовідносини, дають молоді відповіді на правові питання.

Цікаво і насичено для учнів 9-х класів СЗОШ №2 пройшла бесіда «На паралельних дорогах: права і обов’язки», яку провела запрошена на захід помічник начальника міського відділу міліції Кушнєрова Тетяна Олександрівна. Вона ознайомила учнів з основними питаннями законодавства щодо підлітків та молоді, розповіла про їх права і обов’язки,

правову відповідальність підлітків за порушення закону, про правильний вихід із складних ситуацій, наводячи  конкретні приклади з життя, також  відповіла на численні запитання під час бесіди. Найважливішим підсумком було те, що школярі зрозуміли: знати закони і дотримуватися їх у повсякденному житті – обов’язок кожного громадянина держави.

В рамках тижня були проведені інші заходи: інформбюро «Україна: права людини на сучасному етапі», урок права «Правовий меридіан».