DMW2Ось і наблизився кінець навчального року. Саме час для підведення підсумків, саме час відзвітувати перед громадою міста за діяльність ДМШ №2 протягом навчального року.

Контингент дитячої музичної школи №2 складає 228 учнів, яких виховують 27 фахівців за напрямками: фортепіано, народні інструменти, струнно-смичкові та духові інструменти, фах сольного співу та музично-теоретичні дисципліни.

Об’єднуючи учнів та викладачів в колективному музикуванні в школі працюють творчі колективи – це хор старших класів, хор молодших класів, вокальний квартет «Тоніка», духовий оркестр, оркестр гармонік «Джерельце», ансамбль гітаристів, інструментальний ансамбль викладачів «Бурлеск», ансамбль народних інструментів «Веселі музики», дитячі ансамблі та ансамблі викладачів малих  форм.

Найяскравіші лекції-концерти «Дитячої філармонії», що відбуваються в нашій музичній школі навчають дітей розуміти музику, виховувати в собі естетичний смак, вміння відокремлювати високе мистецтво від недосконалого виконавства. Саме «Дитяча філармонія» допомагає піднести рівень музичної освіченості учнями загальноосвітніх шкіл, які не є учнями нашої школи.

Протягом навчального року учні школи беруть активну участь не тільки в міських заходах, а і в регіональних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах – таких юних талантів в цьому навчальному році школа налічує 71, що більше як 31% від загального контингенту школи, хоча в дані підрахунки не слід брати учнів І та ІІ класів, оскільки вони не конкурсноспроможні; 34 учня стали переможцями цих конкурсів – це майже 48% від загальної кількості учасників; 3 колективи (тріо баяністів, хор та вокал. ансамбль «Тоніка») стали дипломантами обласного та регіонального фестивалю.

Щороку учні школи вступають до Вищих мистецьких навчальних закладів. От і цьогоріч 3 учнів готуються до вступу у такі заклади.

27.04.2012 на базі дитячої музичної школи №2 вдруге відбувся регіональний конкурс виконавців на духових та ударних інструментах «Дзвінкоголосі сурми», організаторами якого є музична школа №2 разом з відділом культури і туризму Конотопської міської ради. Також школа є співорганізатором з ДМШ №1 в регіональному конкурсі виконавців на народних інструментах «Конотопська розсипуха» та співорганізатором з відділом молоді міської ради в проведенні І етапу Всеукраїнського конкурсу «Таланти багатодітної родини».

Учасниками звітного концерту були Дяченко Костянтин (труба, викл. Самусь М.І.), Борисенко Ілона (ксилофон, викл. Кікоть Г.О.), Грішина Тетяна (віолончель, викл. Брук В.О.),       Олех Анастасія (фортепіано, викл. Смирнова В.М.)

Майстерність сольного співу демонстрували Тимошевська Катерина, Петрушенко Катерина. Наші надія та сподівання – майбутні вступники до ВМНЗ, закохані у музику: Власков Владислав (баян, викл. Гладишева Л.Д.), Єфімов Роман (гітара, викл. Козачинськиий В.Е.), Нікітіна Богдана (скрипка, викл. Войтенкова І.І.), Лебідь Катерина (акордеон, викл. Лагошна А.П.), Худенко Ярослав (акордеон, викл. Гладишева Л.Д.), Малярова Анна (фортепіано, викл. Мішакова С.А.)

Силу і міць музичного мистецтва у колективному музикуванні представляли хори старших та молодших класів, вокальний квартет «Тоніка» – керівник О.С. Колесник, концертмейстер                     С.А. Мішакова, ансамбль скрипалів (керівник М.С. Дудінова, концертмейстер С.В. Поджара), ансамбль гітаристів (керівник      В.Е. Козачинський), оркестр гармонік «Джерельце» (керівник     Т.В. Севастьянова), інструментальний ансамбль викладачів «Бурлеск», духовий оркестр (керівник М.І. Самусь) та учнівські ансамблі малих форм.

Окрасою звітного концерту стали дуети викладачів у складі С.В. Поджарої і О.Л. Панченко та В.Е. Козачинського і                О.Л. Панченко, в яких глядачі спостерігали вищу школу майстерності та довершеності в грі на баяні.

Є у школи і традиції – з великим натхненням відбуваються «Присвячення в першокласники», «Свято Миколая» для наймолодших учнів нашої школи, «Випускний вечір», творчі зустрічі з викладачами інших музичних шкіл області та м.Києва, на яких відбувається обмін педагогічним надбанням в роботі з учнями, творчі зустрічі з випускниками школи, які свій життєвий шлях проклали у музичне мистецтво; наприклад щороку представляє сольні програми Шинкаренко Ксенія – нині студентка Харківського національного університету мистецтв ім.І.П.Котляревського, Віталій Гусак – нині студент національної академії музики ім.П.І.Чайковського.

За час свого існування школа зростила 589 випускників,                    93 з яких обрало музику своєю професією.