memorialЧорний смерч війни спопелив 27 мільйонів життів. У кровопролитній битві з фашизмом Україна втратила кожного шостого жителя. Їхні імена навіки занесені в скрижалі пам’яті жертв цієї війни. Саме тому ми повинні пам’ятати про події найстрашнішої з війн та дбати про тих, хто здобув для нас Перемогу. З кожним роком їх стає все менше і менше, і  прямий обов’язок влади сьогодні полягає в тому, щоб забезпечити ветеранам гідне життя, таке, про яке вони мріяли, визволяючи місто за містом, наближаючи жадану Перемогу. Про це у своєму зверненні до ветеранів говорив міський голова Конотопа Василь Дзед (на знімку). Те, що про події Великої Вітчизняної війни забувати не можна, червоною стрічкою проходило й у виступі Почесного громадянина Конотопа, інваліда війни 1 групи Олексія Єлісейовича Глущенка, який привітав жителів міста від імені покоління визволителів.

Квіти, покладені того дня до підніжжя Меморіалу (на знімку), стали символом того, що Конотоп пам’ятає про тих, хто не дожив до  славної весни 1945 року, тих, кому вдалося зустріти Перемогу, та хто помер від ран вже у мирний час. Бо тільки пам’ять про ті страшні події здатна вберегти людство від нової, кровопролитної війни.

Після урочистостей біля Меморіалу на конотопчан чекала святкова програма у центрі міста, а також заходи на території Музею авіації: безкоштовні екскурсії, виставки, концерт духового оркестру ДМШ № 2, а також виступи військово-історичних клубів.