viina
За підтримки голови облдержадміністрації та Міжнародного благодійного фонду «Військове братерство» з нагоди 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні з 11 до 25 травня в області триватиме Міжнародний соціальний фотодокументальний проект «Війна краде дитинство»

«Важливим завданням проекту є військово-патріотичне виховання молоді, в основі якого лежить героїзм та сила духу наших батьків і дідів, що завжди слугуватимуть прикладом для нинішніх поколінь захисників Вітчизни», – підкреслив Юрій Чмирь, відкриваючи виставку в Сумському обласному краєзнавчому музеї.

«Завдяки цьому проекту ми прагнемо донести підростаючому поколінню зміст таких понять як «добро», «співчуття», «милосердя» і цінність життя як такого. Війна присутня і в повсякденному житті: у школі та на роботі, у спілкуванні з друзями та колегами. Велике горе починається з  маленької жорстокості. Цим проектом ми прагнемо закликати кожного, особливо молоде покоління, до миру та співпереживання», прокоментував проект Голова Правління Фонду Олександр КОТИРЛО.

За його словами, на Сумщині по особливому поставилися до проекту, відчувалася постійна підтримка обласної влади, що свідчить про шанобливе ставлення до історії, наголосив Олександр Котирло.

За підтримку та допомогу в організації Міжнародного соціального фотодокументального проекту «Війна краде дитинство» голову облдержадміністрації Юрія Чмиря було нагороджено Подякою Міжнародного благодійного фонду «Військове братерство».

Проект  представлений у вигляді документальної фотовиставки унікальних кадрів часів Другої світової війни, з місць військових конфліктів у Південній Осетії, Афганістані, Японії (Хіросіма й Нагасакі) та теракту в Нью Йорку. Імена майстрів, чиї роботи беруть участь у проекті, відомі на увесь світ – Амі Вітале, Олександр Глядєлов, Єфрем Лукацький, Бернат Арманге – володарі численних престижних нагород.

Юрій Чмирь залишив свій запис у книзі відгуків та разом зі школярами  долучився до складання орігамі – паперового журавлика – символа надії на краще життя і пам’яті про загиблих. Після чого з паперових журавликів була створена інсталяція, яка демонструватиметься в різних містах України.

Виставка супроводжуватиметься майстер-класами з виготовлення журавликів, постановками інтерактивного театру, де акторами виступають самі діти й підлітки, а також унікальними зустрічами з людьми, які пройшли війну і вибороли мир.

«Виставка  продовжить естафету Пам’яті, яку ми свято бережемо і обов’язково передамо прийдешнім поколінням», резюмував Юрій Чмирь.

Поділилися своїми враженнями від побачено і школярі.

«Фотовиставка відкрила для мене справжнє горе війни – страждання невинних людей, дітей через конфлікти дорослих. Виставка – це ще один привід задуматися, як треба любити свою Вітчизну та людей, що тебе оточують», – зазначила учениця 7 класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Ольга АЛЬОШИНА.

«Добре, що є можливість згадати трагічні сторінки історії, адже тільки пам’ять про трагедії людства дає нам шанс більше ніколи їх не повторити», – зауважила учениця 10 класу Олександрівської гімназії Сум  Євгенія ЛЮБЧИЧ.