JKX
Область поділилася своїми здобутками та баченням майбутнього галузі ЖКГ з учасниками першої практичної конференції «Модернізація житлово-комунального господарства України на основі механізмів державно-приватного партнерства»

«Програма Президента Віктора ЯНУКОВИЧА «Україна для людей» націлює нас на реформування однієї з найбільш соціально орієнтованих галузей, за підсумками роботи якої у людей формується думка щодо діяльності влади в цілому», – наголосив голова облдержадміністрації Юрій ЧМИРЬ у ході відкриття конференції, в якій взяли участь фахівці житлово-комунальної сфери з усієї держави.

За його словами, алгоритм модернізації галузі викладений у Стратегії розвитку регіону «Нова Сумщина-2015», де одним із ключових напрямків є  впровадження енергозберігаючих технологій та використання альтернативних видів палива.

У цьому питанні Сумщина має величезний досвід: лише протягом минулого року в закладах соціальної сфери області замінено 21 опалювальний котел, 11 котлів переведено на тверде паливо. Здійснено модернізацію котельного обладнання на менш енергоємне у 31 котельній закладів освіти та 8 котельнях закладів охорони здоров’я.

У 2012 році планується перевести на альтернативні види палива 46 котлів у житловій сфері регіону, реконструювати Шосткинську ТЕЦ, що дозволить скоротити використання газу в теплоенергетиці області на 25-30%.

Суттєвим напрацюванням стало налагодження виробництва сучасних твердопаливних котлів на промислових підприємствах: ПАТ «Лебединський завод «Мотор Січ», Глухівський завод «Електропанель» концерну «Укрросметал», ТОВ «Енергоконсалтинг-XXI», – зауважив губернатор.

Нині в області втілюються програми: «Питна вода України» та «Сільська криниця», реалізується проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2», та Швейцарсько-Український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

На Сумщині створюються об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, що має на меті вдосконалення системи управління житловим фондом. Сьогодні в регіоні налічується 310 ОСББ.

Для вирішення проблеми ліфтового господарства – на базі ВНДІ «Компресормаш» концерну «Укрросметал» налагоджено випуск ліфтових кабін.

Серед здобутків Сумщини Юрій Чмирь назвав запровадження механізму державно-приватного партнерства, спрямованого на розвиток ЖКГ та реалізацію пілотного проекту з будівництва сучасного сміттєпереробного заводу.

«Державно-приватна модель модернізації ЖКГ – це реальна можливість задати галузі позитивної динаміки розвитку, а людям отримувати якісні комунальні послуги»,
підсумував Юрій Чмирь.