З радісним настроєм, дитячими усмішками та гарною погодою Конотоп відзначив День захисту дітей.

Готуючи святкові заходи, дорослі зробили все можливе,  аби цього дня кожна дитина відчула себе щасливою. Тому не дивно, що одними з перших вітання з нагоди найголовнішого дитячого свята отримали вихованці Конотопського притулку для дітей, привітати яких того дня прийшли секретар міської ради Микола Башкиров, завідувач служби у справах дітей Алла Дем’яненко, представники районної влади та численні шефи.

А на проспекті Миру в цей час відбулося урочисте відкриття свята. Зі словами привітання до жителів міста звернувся міський голова Василь Дзед, який відзначив, що Конотоп – місто надзвичайно талановитих дітей, тому завдання дорослих: і представників влади, і працівників освітянської галузі, і батьків – зробити все можливе, аби вони мали гідні умови для всебічного розвитку і творчості.

А те, що наші діти дійсно досягають неабияких висот у навчанні і творчості, довів парад вихованців позашкільних навчальних закладів міста, фестиваль-вшанування творчих колективів позашкільних і дошкільних навчальних закладів і гала-концерт переможців міського телевізійного фестивалю юних талантів «Зірки надій».

Чимало глядачів зібралося й біля нового дитячого майданчика, відкритого в парку «Юність». Цей яскравий майданчик – із чудовими гірками, гойдалками, пісочницями, став чудовим подарунком від небайдужих конотопчан всім дітлахам, які проживають у Конотопі. За активну участь у благоустрої міста, придбанні та встановленні дитячого ігрового майданчика міський голова Василь Дзед вручив подяки директору приватного підприємства «Зурбаган» Андрію Рошковану, приватному підприємцю Наталії Горбатюк, бригадиру бригади плиточників Михайлу Чебаткову, депутату Конотопської міської ради Олександру Кирію, директору вищого професійного училища Миколі Доценку, директору садового центру «Ваш  сад і дача» Богдану Індику. Слова вдячності також звучали на адресу учасників проектів «Кураж по-коотопськи», «Танцюю для тебе» та «КВК», які теж зробили свій внесок у відкриття майданчика, а також посадили іменні дерева довкола огорожі.

Вперше у місті відбулася благодійна акція «Вантажівка іграшок», ініційована та проведена Конотопським студентським парламентом спільно з міським відділом освіти. В акції, метою якої було зібрати іграшки для знедолених дітей, взяли участь всі загальноосвітні заклади міста. Також долучитися до благодійництва мали змогу всі бажаючі.

Діти приносили іграшки до спеціальної автівки у центрі міста і в такий спосіб дарували радість іншим малюкам, які цього надто потребують. Натомість, студенти проводили для маленьких учасників акції розважальні ігри. «Діти були задоволені, у свою чергу ми, студенти, раділи, що подарували їм свято», – зазначив віце-президент Конотопського студентського парламенту Антон Юдін.

Активність учасників акції була великою, тож організаторам вдалося зібрати близько трьох сотень іграшок. Конструктори, ляльки, машини та інші іграшки подарували малечі, що перебуває у дитячих відділеннях центральної районної та залізничної лікарень, обох місцевих інтернатах та притулку для дітей. Малюки щиро зраділи неочікуваним подарункам. До речі, іграшок було настільки багато, що декому з дітей дісталося навіть по кілька.

Як відзначила методист методичного кабінету відділу освіти міської ради Ніна Мельник, акція пройшла успішно і була результативною. Сподіваємось, вона стане традиційною.

Біля Центру дитячо-юнацької творчості відбувся парад-конкурс шкільних Євроклубів, під час якого учні навчальних закладів міста підтвердили, що ми, українці, і свого не цураємося, і чужого навчаємося.

На стадіоні «Юність» відбулась урочиста церемонія нагородження переможців міської спартакіди серед школярів у 2011-2012 навчальному році. Перемогу здобули учні міської гімназії. Призові місця посіли команди шкіл № 9 та № 12. Були відзначені також переможці міського конкурсу малюнків на олімпійську тематику. Перше місце здобув учень СШ № 3 Олексій Лященко, друге місце посіли Антон Руденко (СШ № 12) та Дар’я Перехожук (СШ № 3), третіми стали Дмитро Зіневський (СШ № 3) та Надія Волкова (СШ № 9).

У Конотопській СШ № 2 був відкритий скеледром. Він дасть можливість юним альпіністам вдосконалювати свої вміння безпосередньо у шкільному спортзалі. Ідея встановлення скеледрому в нашому місті належить керівнику гурткової роботи міської Станції юних туристів Ігорю Хвостову. Саме його вихованці й продемонстрували присутнім привабливість цього виду спорту.

Святкові заходи з нагоди Дня захисту дітей відбулися і в музеї авіації, де і дорослі, і малі могли переглянути виставки військового одягу та моделей  – копій авіаційної техніки, виставку робіт вихованців СЮТ, показові виступи авіамоделістів і майстер-класи з авіамоделювання від ЦДЮТ.

День захисту дітей став початком нового пляжного сезону. Його урочисте відкриття на міському пляжі «Кандибина» відбулося саме 1 червня. Після невеличкого концерту всі бажаючі мали змогу покататися на байдарках  та стати свідком змагань з пляжного футболу.

Варто зазначити, що багато цікавих заходів розпочиналися в різних куточках міста одночасно. Так, відкриття пляжного сезону співпало з початком святкових заходів у музеї Авіації, відкриттям дитячого майданчику в парку «Юність» та концертом біля кінотеатру «Мир». Тому дітям доводилося обирати для себе ті розваги, які більше до смаку, або ті, які ближче територіально.

Запам’ятався святковий сонячний день і трамвайними екскурсіями містом, спортивними заходами у мікрорайонах Конотопа, радіомарафоном «Місто щасливих дітей», святковою торгівлею в центрі міста та багатьма іншими заходами. А головне – дитячими посмішками, подарунками та увагою до маленьких жителів планети Земля!tranvai

За інформацією редакції газети “Конотопський край”