sad
На цьому наголосив губернатор області у ході прес-туру до приватного акціонерного товариства «Сад» на Охтирщині, яке є флагманом сільськогосподарського виробництва регіону

 Юрій Чмирь ознайомив журналістів області з основними здобутками агропромислового комплексу. За його словами, у 2011 році сумські аграрії зібрали рекордний урожай зернових – 2,5 мільйона тонн, побудували 3 елеватори загальною потужністю 100 тисяч тонн у Сумському, Глухівському та Кролевецькому районах. У Недригайлівському районі завершено реконструкцію картоплесховища потужністю 3 тис. тонн, ведеться будівництво овочесховища (10 тис. тонн). Проведено модернізацію 24 тваринницьких об’єктів. У Путивльському районі розпочато будівництво молокозаводу. На Сумщині вперше за останні роки запрацювали 2 цукрові заводи – ТОВ «УК.АЗ.Дружба»: Великожовтневий завод у Білопільському та Угроїдський завод у Краснопільському районах.

«Усі ці напрацювання переконують, що ми – на правильному шляху. Втілення основних положень Стратегії розвитку «Нова Сумщина-2015» забезпечить регіону економічне зростання та виведення до п’ятірки найбільш розвинутих областей держави», – переконаний голова облдержадміністрації.

Юрій Чмирь зупинився на розвитку переробної промисловості в регіоні як складової сільськогосподарського кластеру. Губернатор зазначив, що наразі Сумщина планово підходить до розбудови агропромислового комплексу, а відтак зі збільшенням виробництва власної продукції, зокрема, овочів та фруктів постало питання налагодження їх переробки в регіоні.

Він повідомив, що у 2012 році у сільському господарстві планується реалізувати 91 проект загальною вартістю 475 мільйонів гривень, зокрема, у тваринництві – 36, у харчовій
промисловості – 24 та 31 проект у сфері інфраструктури аграрного ринку.

Представники ЗМІ ознайомилися з роботою одного з найуспішніших підприємств галузі – ТОВ «Сад», яке працює в Охтирському районі.

Його засновник Віктор СУГАК повідомив, що господарство обробляє землю на площі майже 4,5 тисячі гектарів. Підприємство спеціалізується на рослинництві й тваринництві, виробляє елітне та репродукційне насіння зернових культур, займається садівництвом та вирощуванням зернових і технічних рослин, саджанців плодових та ягідних культур, овочів, розведенням великої рогатої худоби та свиней.

За 2011 рік в основний капітал підприємства вкладено близько 4 мільйонів гривень інвестицій, поінформував Віктор Сугак.

ПрАТ «Сад» надає соціально-економічну допомогу населеним пунктам, на території яких здійснює свою діяльність. За минулий рік надано допомоги на суму 202 тисячі гривень. У поточному році – 46,5 тисячі гривень.

«Влада і бізнес на Сумщині працюють для людей за принципом державно-приватного партнерства», – підкреслив Юрій Чмирь.