Цьогоріч оздоровленням і відпочинком у позаміських таборах заплановано охопити понад 56% від загальної кількості дітей шкільного віку

На цьому в ході брифінгу наголосив начальник управління у справах сім’ї, дітей і молоді облдержадміністрації Олег ЛАТА.

Крім того, буде стовідсотково оздоровлено дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та 82% дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей.

Як зазначив посадовець, з обласного бюджету на відпочинок і оздоровлення в таборах, що перебувають у підпорядкуванні управління у справах сім’ї, дітей і молоді, передбачено понад 3,4 мільйона гривень. Обсяги видатків з місцевих та районних бюджетів складають понад 6,8 мільйона гривень.

Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності буде спрямовано понад 7,4 мільйона гривень на фінансування оздоровлення близько 9 тисяч дітей. Часткове відшкодування Фондом вартості путівки складає 840 гривень, середня вартість путівки – 2300 гривень.

Мережа дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області збережена: влітку функціонуватимуть усі 24 дитячі табори.

«Аби не допустити зменшення кількості оздоровлених дітей, на Сумщині активно розвиваються альтернативні форми відпочинку. Так, цього року наметовий табір «Сузір’я» протягом 7 тематичних змін відвідають понад 750 дітей старшого шкільного віку. Наметові містечка буде розміщено у Лебединському, Шосткинському та Глухівському районах», – зазначив Олег Лата.

З його слів, фінансова доступність пересувних таборів не означає зменшення вимог до правил безпеки і санітарних норм.

Крім відпочинку на території області, 309 дітей пільгових категорій отримали путівки до Міжнародного дитячого центру «Артек» та Українського дитячого центру «Молода гвардія».

«В освітянських закладах оздоровлення та відпочинку влітку цього року заплановано оздоровити 49% дітей шкільного віку, із них стовідсотково – дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 70% дітей з малозабезпечених сімей», – повідомила тимчасово виконуюча обов’язки начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Інеса ПЄСОЦЬКА.

Для цього в області функціонує 525 пришкільних таборів, 81 профільний табір, 50 таборів праці та відпочинку, в яких оздоровлюється і відпочиває майже 39 тисяч школярів.

У державному позашкільному закладі – дитячому закладі санаторного типу  «Ровесник» з 21 травня оздоровлено 116 вихованців шкіл-інтернатів. Наступна зміна розпочнеться 14 червня, оздоровчими послугами буде охоплено 115 вихованців інтернатних установ області.

5 червня розпочав роботу Конотопський заміський дитячий табір «Освіта», оздоровленням у якому охоплено 110 дітей, 9 червня – Білопільський заміський дитячий табір «Дружба», до якого на відпочинок заїхало 138 дітей. 11 червня стартувала оздоровча зміна в Кролевецькому заміському дитячому таборі «Ластівка» (оздоровленням охоплено 72 учні).

Як зазначила Інеса Пєсоцька, цього року обсяги фінансування оздоровлення та відпочинку дітей з обласного бюджету збільшено до 2,3 мільйона гривень проти 1,8 мільйона гривень у минулому році. З місцевих бюджетів у 2012 році виділено понад 6 мільйонів гривень.

Особлива увага в закладах оздоровлення та відпочинку приділяється вихованню у дітей почуття патріотизму, національної свідомості, відродженню традицій, популяризації європейських демократичних цінностей, формуванню навичок здорового способу життя.