prosvita
13 червня 1988 р. відновило свою діяльність галицьке об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта». З цієї нагоди щороку відбуваються у Львові святкові урочистості.

У цьому році в урочистостях взяли участь і наші земляки – члени Конотопської міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка на чолі з її головою Ольгою Банитюк, заступником голови Зоєю Шалівською, тріо «Любисток», а також студентками училища мистецтв та культури Дариною Батюк і Анною Большак.

«Виступ наших земляків зачарував львівського глядача, – ділиться враженнями О.Банитюк, – і наші творчі колективи отримали запрошення на подальшу творчу співпрацю. Особливо було приємно почути з вуст львів’ян слова вдячності на адресу міського голови Конотопа Василя Івановича Дзеда та його заступника Тетяни Юріївни Володіної, слова захоплення нашим слобожанським краєм”.

Підсумовуючи поїздку на зустрічі із очільником міста, Ольга Банитюк та Зоя Шалівська вручили Василю Івановичу лист-подяку від голови Ради Галицького районного об»єднання м.Львова Всеукраїнського Товариства «Просвіта» С.Горечного, а також подарували виготовлений львівськими просвітянами плакат про Конотоп. Саме цей великий плакат висів перед Львівською ратушею і приваблював увагу перехожих. «Люди зупинялися – і читали про наше місто, задавали питання, цікавилися історією Конотопа, – розповідає Зоя Шалівська. – А творчі виступи наших талановитих конотопчан привернули увагу навіть фанатів футболу, які цього дня приїхали на Євро-2012. Особливо запам»яталась цитата із поезії Романа Лубківського: «З Конотопа починається Європа».

На думку міського голови та учасників поїздки, такі зустрічі конче необхідні, оскільки вони об’єднують українців, стимулюють їх до спільної праці на благо України.