vstupna 2012
Тамара ІЩЕНКО: «
Обласна влада тримає на контролі питання реалізації прав молоді на рівний доступ до якісної вищої освіти»

 

 Як повідомила у ході прес-конференції заступник голови облдержадміністрації, з цією метою при управлінні освіти і науки облдержадміністрації створено громадську приймальню з питань вступної кампанії (м. Суми, вул. Прокоф’єва, 38-а, І поверх). Прийом громадян здійснюється з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00. Розглядаються будь-які питання, що стосуються вступу абітурієнтів до освітянських установ області. Крім того, працюють телефони довіри 

за номерами: 63-51-01; 36-01-18.

«З початку вступної кампанії до приймальні звернулося понад 100 майбутніх студентів та їх батьків. Усі звернення надійшли у телефонному режимі. Запитання стосувалися умов вступу для пільгових категорій, зарахування до вишу поза конкурсом, переліку необхідних документів тощо», –поінформувала Тамара Іщенко.

На базі Сумського державного університету створено регіональний консультаційний пункт «Вступна кампанія-2012» з метою оперативного реагування на звернення абітурієнтів і їх батьків щодо розв’язання проблемних питань вступної кампанії. Консультаційний телефон регіонального пункту з питань вступу до вищих навчальних закладів у 2012 році діє за номером 33-12-30.

Вступна кампанія триватиме до 31 липня. Для тих, хто вступає на денну форму навчання після 9 класів, прийом заяв закінчується 20 липня; за напрямами, де проходять творчі конкурси, – 17 липня. До речі, творчі конкурси проводяться у декілька сесій з 10 до 31 липня.

Особи, які здобули середню освіту до 2007 року включно, можуть брати участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів у виш на денну та заочну форми навчання.

З метою недопущення порушень під час прийому встановлено чіткі строки формування та коригування рейтингових списків вступників, рекомендованих до зарахування на навчання у виші: за бюджетною формою оплати  – не пізніше 11 серпня, за контрактною – не пізніше 25 серпня.

Як зазначила Тамара Іщенко, абітурієнт має право подавати документи до п’яти вишів за трьома напрямками в кожен. Це – можливість для молоді обрати оптимальний навчальний заклад та таку спеціальність, в якій її здібності розкриються якнайповніше.

Найбільш популярні серед абітурієнтів напрями підготовки – філологія, правознавство, соціальна педагогіка, практична психологія, фізичне виховання, лікувальна справа, початкова освіта, фінанси і кредит, облік і аудит, економіка підприємства, зауважила посадовець.

«Роботу з прийому майбутніх студентів організовано на високому рівні. Приймальні комісії забезпечено відповідною кількістю працівників та належним технічним обладнанням, що дозволяє працювати злагоджено та у плановому режимі. У закладах функціонують медпункти, організовано продаж прохолоджуючих напоїв. Нестандартних ситуацій чи збоїв не зафіксовано», – резюмувала куратор освітньої галузі.