Реформування галузі медичної допомоги передбачає побудову ефективної системи медичного обслуговування населення, надання якісних та доступних медичних послуг.

Для виконання поставлених реформою завдань розроблений проект плану-схеми госпітального округу Конотопський  із врахуванням результатів інвентаризації медичних закладів та стану автомобільних доріг прикріплених районів (Кролевецький, Буринський). В зазначеному проекті відображене на карті розташування закладів охорони здоров’я, що будуть входити до складу госпітального округу (центри ПМСД (м.Буринь, м.Кролевець, м.Конотоп); лікарні для інтенсивного (м.Конотоп), планового (м.Буринь, м.Кролевець, м.Конотоп), відновного лікування (м.Кролевець, м.Буринь); хоспіси (м.Буринь), лікарні сестринського догляду (Буринський район, с. Чернеча Слобода); станція ШМД (м.Конотоп), підстанції ШМД (м.Буринь, м. Кролевець).

Станція ШМД у госпітальному окрузі з розрахунку – 1 станція ШМД на госпітальний округ; розраховано чисельність бригад ШМД для обслуговування усього населення госпітального округу з урахуванням станцій, підстанцій та пунктів ШМД у сільській місцевості з розрахунку на 10 тис. населення 1 бригада у містах та 0,75 бригади в сільській місцевості; заплановано функціонування:

– Станція ШМД Конотопського госпітального округу 12 бригад (9 по місту, 3 по селу).

– Підстанція Кролевецької ЦРЛ – 4 бригади (2 по місту, 2 по селу).

– Підстанція Буринської ЦРЛ – 2,5 бригади (1 по місту, 1,5 по селу).

Діагностичний центр в м.Конотоп з сучасним новітнім обладнанням, буде відкрито після здачі в експлуатацію нового пологового будинку. В ньому будуть відкриті кабінети: мамографії, комп’ютерної томографії, електроенцефалографії, ультразвукової та функціональної діагностики, ендоскопії.

Згідно програми економічних реформ на 2012-2014 роки «Заможне суспільство конкурентно спроможна економіка, ефективна держава», з метою підвищення доступності та ефективності медичного обслуговування, запланована модернізація закладів, що надають первинну медичну допомогу в амбулаторних умовах або у визначених випадках за місцем проживання, організацію та надання первинної медичної допомоги буде здійснювати центр ПМСД.

Заплановано в 2013 – 2014 роках:

1.Відкрити центр первинної медико – санітарної допомоги на базі поліклініки Конотопської ЦРЛ, сформувавши адміністративно – господарчий апарат.

Планується, що ЦПМСД буде обслуговувати від 30 до 100 тис. населення. На одного лікаря планується для обслуговування 1500-2000 осіб.

Для забезпечення населення м. Конотоп лікарями ЗПСМ і медичними сестрами необхідно 34 лікарів ЗПСМ  та 68 медичних сестер ЗПСМ.

Фінансування центру первинної медико – санітарної допомоги буде відбуватися за рахунок місцевого бюджету, лікарні – за рахунок обласного бюджету.

До складу центру будуть входити лікарські амбулаторії відкриття яких заплановане на 2013-2014роки в мікрорайонах „Житловий масив”, „Загребелля”, „КВРЗ”. Амбулаторну медичну допомогу населенню надаватимуть сімейні лікарі.