Віктор ЧЕРНЯВСЬКИЙ: «Стрімкий розвиток промисловості Сумщини сприяє суттєвому збільшенню надходжень до місцевих бюджетів»

 

Як повідомив перший заступник голови облдержадміністрації, у першому півріччі 2012 року до місцевих бюджетів області надійшло майже 824 млн. гривень власних та закріплених доходів, що на 18,6% більше, ніж за відповідний період минулого року. До Зведеного бюджету України забезпечено надходження понад 3 млрд. гривень податків і платежів.

Основним джерелом наповнення скарбниць усіх рівнів Віктор Чернявський назвав промисловість. Так, за І півріччя 2012 року Державний бюджет отримав від промислових підприємств понад 2 млрд. гривень (90% усіх надходжень). До місцевого бюджету промисловими підприємствами перераховано 277,3 млн. гривень (32,3% усіх надходжень), що на 14% більше, ніж за цей період торік. Найбільші обсяги перерахувань забезпечила добувна промисловість та машинобудування.

Середньомісячна заробітна плата працівників промисловості зросла на 14,7% і склала за січень-червень 2012 року 2795 гривень, за червень – 2860 гривень.

Індекс виробництва промислової продукції за перше півріччя 2012 року залишився на рівні відповідного періоду минулого року. У розрізі галузей найбільший приріст досягнуто у машинобудуванні, деревообробній, хімічній та нафтохімічній промисловості.

За січень-травень реалізовано промислової продукції на суму 8,4 млрд. гривень, що на 30,4% більше, ніж за відповідний період 2011 року. Експортовано промислової продукції на суму 415 млн. доларів США.

У 2012 році розпочато реалізацію низки інвестиційних проектів. Так, ПАТ «Насосенергомаш» будує ливарний цех; ТОВ «Мотордеталь-Конотоп» нарощує виробничі потужності ливарного цеху, завершено монтаж карусельно-кокильної установки потужністю 1,9 тис. штук відливок за добу; ТОВ «Гуала Кложерс Україна» будує цех гарячого литва пластику; ТОВ «Керамейя» проводить монтаж другої технологічної лінії з виготовлення клінкерної цегли потужністю 30 млн. штук на рік.

Підбиваючи підсумки діяльності транспортної галузі області, Віктор Чернявський повідомив, що з початку 2012 року проведено 4 конкурси із визначення перевізників на автобусних маршрутах загального користування. На автобусних маршрутах залучено 35 транспортних засобів, які облаштовано для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Нині триває розробка програми розвитку пасажирського автомобільного транспорту на 2012-2017 роки, яка передбачає підвищення якості та безпеки перевезень, забезпечення транспортним сполученням віддалених населених пунктів, ремонт і будівництво автомобільних доріг.

«Ми працюємо над будівництвом заможної Сумщини, привабливої для інвесторів та комфортної для проживання», – резюмував Віктор Чернявський.