30 липня в приміщенні міської ради під керівництвом міського голови Василя Дзеда відбулося засідання  виконавчого комітету Конотопської міської ради, в ході якого були розглянуті питання про виконання Програми економічного і соціального розвитку м.Конотоп за І півріччя 2012 року; про підсумки роботи зі зверненням громадян, які надійшли до міської ради протягом І півріччя 2012 року, та стан виконання вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та інші питання.

З першого питання перед присутніми виступила в.о. начальника управління економіки міської ради Анастасія Загородня. Анастасія Миколаївна зазначила, що обсяг виробленої продукції промисловими підприємствами міста за I півріччя 2012 року склав 262,2 млн.грн., що на 23,0% більше ніж за I півріччя 2011 року. В цілому по Україні темп росту даного показника складає 0,7%, по Сумській області – 4,1% (станом на 01.06.2012).

З загальної кількості промислових підприємств міста збільшення обсягів виробництва відбулось на 11 підприємствах (52% від загальної кількості).

Враховуючи розвиток виробних потужностей промисловими підприємствами міста, за підсумками І півріччя 2012 року, освоєно 17 нових видів продукції, з них: ТОВ «Мотордеталь-Конотоп»  – 14 (різні модифікації гільз для вантажних автомобілів) та ПАТ «Конотопський хлібокомбінат» – 3 (хліб з додаванням натуральних екстрактів та здобні булочки).

Обсяг реалізованої продукції промисловими підприємствами міста, за оперативними даними, становить 451,1 млн.грн., що на 22,9% більше ніж за відповідний період минулого року.

За 6 місяців 2012 року планове завдання з надходження податків та зборів до зведеного бюджету виконано на 116,8%. Обсяги надходжень склали 95,4 млн.грн., що на 26,6% більше, ніж за відповідний період минулого року, в тому числі: до державного бюджету сплачено 30,4 млн.грн., що становить 155,8% до планового завдання та 162,3% до надходжень січня – червня 2011 року.

До місцевого бюджету надійшло 124,8 млн.грн., що на 11,5% більше в  порівнянні з минулорічним періодом, проте планове завдання на I півріччя 2012 року виконано на 98,8%, в тому числі: надходження за власними і закріпленими доходами збільшились до січня – червня 2011 року на 11,6% (47,3 млн.грн.) і складають 94,5% до плану на I півріччя 2012 року.

Підводячи підсумок своєї доповіді Анастасія Миколаївна зазначила, що міській раді та її виконавчому комітету вдалося забезпечити стабільну роботу важливих для життєдіяльності міста галузей економіки. У II півріччі 2012 року робота підприємств, установ та організацій міста буде направлена на забезпечення зростання темпів соціально-економічних показників міста.

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян, які надійшли до міської ради протягом І півріччя 2012 року інформувала завідувач загального відділу Тетяна Іноземцева. Тетяна Григорівна зазначила, що виконавчим комітетом міської ради постійно проводиться робота, розробляються та вживаються заходи щодо забезпечення кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного та своєчасного розгляду звернень громадян, оперативного вирішення порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників.

Особлива увага приділялась розгляду звернень громадян, що надійшли до виконавчого комітету міської ради через органи влади вищого рівня.  Протягом звітного періоду до виконавчого комітету міської ради надійшло 49 звернень через органи влади вищого рівня, що на 14 звернень більше, ніж за відповідний період минулого року. В них порушено 74 питання, за результатами розгляду 22 (29,7%) питання вирішено позитивно, на 43 (58,1%) – надані роз’яснення відповідно до чинного законодавства, 9 (12,2%) – перебувають на контролі виконання.

         Також, протягом I півріччя 2012 року до виконавчого комітету міської ради надійшло 67 звернень через Урядову «гарячу» лінію та Сумський обласний контактний центр, що на 26 звернень більше відповідного періоду 2011 року. В них було порушено 75 питань, за результатами розгляду 30 (40%) питань вирішено позитивно, на 40 (53,3%) надані роз’яснення відповідно до чинного законодавства, 5 (6,7%) – перебувають на контролі виконання.

         Суттєве збільшення кількості звернень громадян до органів влади вищого рівня пов’язано зі створенням соціального проекту «Урядова гаряча лінія», проведенням «прямої лінії Президента України» та відкриття Сумського обласного контактного центру, що надало громадянам можливість звертатись за безкоштовним телефоном до органів влади вищого рівня, інколи по декілька разів з одного і того ж питання.

         Протягом I півріччя 2012 року до виконавчого комітету міської ради надійшло 845 звернень громадян, що на 491 звернення менше ніж за відповідний період 2011 року, в них було порушено 1139 питань (I півріччя 2012 року – 1670). За результатами розгляду 534 (46,6%) питання вирішено позитивно, на 511 (44,9%) – надані роз’яснення відповідно до чинного законодавства, 94 (8,5%) – перебувають на контролі виконання.

         Питання, на які були надані роз’яснення можна поділити на декілька категорій: немає законних підстав – 49,4%, через брак коштів – 20,5%, у судовому порядку – 18,4%, інше – 11,7%.

         Більшість звернень, що перебувають на довгостроковому контролі складають питання, пов’язані із плануванням ремонтних робіт житлового фонду та доріг у 2012 році.

         З метою запобігання надходження звернень, проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед мешканців міста: друкувались статті про роботу зі зверненнями громадян в газеті “Конотопський край”, на офіційному веб-сайті міської ради, оформлені інформаційні стенди. Продовжує свою роботу  консультативний  пункт для надання безоплатної юридичної допомоги мешканцям міста, який функціонує у секторі юридичної роботи міської ради. За звітний період надано 44 безкоштовних консультації.

            Після обговорення основних питань члени виконкому розглянули та погодили запропоновані структурними підрозділами міської ради інші проекти рішень.