Тамара ІЩЕНКО: «Регулювання цін на лікарські засоби покращить стан здоровя жителів Сумщини»

 

У ході відеоселекторної наради головний терапевт МОЗ України Василь  НЕТЯЖЕНКО та заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко обговорили з головними лікарями обласних і районних лікарень та представниками аптечної мережі актуальні питання впровадження на Сумщині пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою.

Василь  Нетяженко зазначив, що сьогодні, в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА, медичні послуги наближаються до людей. Модернізація медичної галузі має на меті покращити здоров’я громадян, підвищити рівень доступності лікарських засобів.

За його словами, пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою буде реалізовуватися у два етапи.

         Перший етап передбачає запровадження порядку визначення референтних цін; встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на лікарські засоби; контроль за цінами; відпрацювання механізму часткового відшкодування їх вартості за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів; проведення роз’яснювальної роботи серед населення.  

          На другому етапі визначаються джерела та обсяги фінансування часткового відшкодування вартості зазначеної групи ліків з держбюджету та місцевих бюджетів.

«Сумщина готова до реалізації проекту: існує домовленість влади, медичних закладів та аптечних мереж щодо співпраці; розроблені заходи з реалізації програми; закуплено електрокардіографічне обладнання для діагностування захворювання; здійснюється контроль за дотриманням вимог виписування рецептів на лікарські засоби», – повідомила Тамара Іщенко.

За її словами, в області проживає близько 270 тисяч осіб з артеріальною гіпертензією, з яких працездатне населення становить понад 102 тисячі осіб. Головне завдання влади – зробити лікарські засоби доступними для кожної людини, перш за все, для соціально незахищених хворих, підкреслила Тамара Іщенко.