medutuna
Тамара ІЩЕНКО: «Регулювання цін на лікарські засоби покращить стан здоров
я людей»

Заступник голови облдержадміністрації зазначила, що метою пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою є покращення здоров’я людей та підвищення рівня доступності необхідних лікарських засобів.

«Головне завдання влади – зробити лікарські засоби доступними для кожного хворого, запровадити ефективну систему компенсаційних виплат за лікарські засоби, перш за все, для соціально вразливих категорій населення», – підкреслила Тамара Іщенко.

Вона повідомила, що з 1 серпня на Сумщині активно реалізується перший етап пілотного проекту. Встановлюється граничний рівень оптово-відпускних цін на лікарські засоби від гіпертонії, здійснюється переоцінка їх вартості.

Посадовець пояснила, що згідно з Реєстром граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних цін  на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою роздрібна націнка на лікарські засоби даної групи не має перевищувати 25% від закупівельної ціни.

Пілотний проект розповсюджується виключно на лікарські засоби, які зареєстровані в Україні і виробляються з дотриманням вимог належної виробничої практики.

Зі слів Тамари Іщенко, сьогодні аптечні заклади мають широкий асортимент ліків від гіпертонічної хвороби. Так, станом на 1 серпня вони знизили ціни на лікарські засоби зазначеної категорії – в середньому націнка зменшилась на 10-13%.

Наступним етапом стане запровадження часткового відшкодування вартості препаратів для гіпертоніків. Пацієнти сплачуватимуть лише частину вартості, різницю в ціні аптеці відшкодовуватиме держава. Отримати антигіпертензивні лікарські препарати можна буде лише за наявності рецепта лікаря на спеціальному бланку встановленої форми.

«З 1 вересня в області має запрацювати механізм часткового відшкодування коштів на лікарські засоби, аби люди, хворі на гіпертонію, безперешкодно обслуговувались в аптечних закладах», – резюмувала Тамара Іщенко.