24 серпня 2012 року відбулися святкові заходи до Дня незалежності України.  Зранку пройшли урочистості біля пам’ятника Т.Г.Шевченку, а ввечері, подарунком для мешканців і гостей нашого міста стала концертна програма за участю духового оркестру будинку науки і техніки Конотопської дирекції залізничних перевезень.

Для всіх, хто прийшов цього вечора відпочити на площі Миру, звучали мелодії минулого і сучасні пісні. Молодь активно приймала участь в  інтерактивній молодіжній акції «Наша країна –моя Україна», а також всі присутні змогли проглянути книжкову виставку «Україно моя незалежна!».

У рамках реалізації у місті культурного проекту «Мистецькі вихідні в Конотопі» з 25 по 26 серпня 2012 року на площі Миру відбулись заходи закладів культури та освіти міста.

25 серпня відбулася виставка робіт вихованців дитячої школи мистецтв  «Мальовничий Конотоп». До уваги мешканців міста було запропоновано картини юних художників нашого міста.

26 серпня  в центрі міста біля кінотеатру «Мир» працівниками міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського було проведено виставку картин члена спілки художників України, нашого земляка Сергія Ярешко. Глядачам були представлені роботи, які були передані художником у дарунок в колекцію музею. Пейзажі рідного міста, портрети, абстрактні композиції під музичний супровід ретро-композицій створювали атмосферу ностальгії і ліричного настрою.