planer osin
Наприкінці вересня знов різнокольоровими барвами на полотнах 10-ти художників – учасників пленеру – з’являться краєвиди нашого рідного краю, цікаво і змістовно відбудуться творчі зустрічі та майстер-класи. За всі роки проведення пленеру його відвідали художники з міст  Суми, Ромни, Путивль, Шостка, Київ, Бровари, Чугуїв, Коломия, Львів, Донецьк, Чугуїв, в цьому році запланований приїзд митців з Росії. Мальовнича природа нашого краю, його тихі і незабутні краєвиди зазвичай надихають наших гостей на прекрасні етюди, яких за час пленеру з’явилось більше сотні. Конотопська осінь щедра на кольори, і відобразити їх розмаїття на холсті  –  це талант.

Взагалі, головною метою Конотопського міського пленеру художників «Барви Малевича» є розвиток образотворчого мистецтва в нашому місті та регіоні, популяризація та вивчення творчого спадку К.Малевича, який проживав у Конотопі протягом 1894-1896 років. Учасники пленеру та його гості мають можливість ознайомитися з культурними традиціями краю, долучитися до історичних подій, що відбувалися на Конотопщині, ознайомитися з живописними краєвидами та туристичними особливостями краю. До участі в пленері запрошуються художники-аматори та відомі художники. Вік учасників необмежений. Згідно з умовами пленеру, кожен учасник залишає в дарунок місту картину. Для участі в пленері необхідно подати заявку за формою, форма заявки розміщена на офіційному веб-сайті Конотопської міської ради, на сторінці КУЛЬТУРА, у розділі «Успішні практики». Пленер є некомерційним заходом, проводиться за підтримки міської влади та за рахунок коштів місцевого бюджету. Всі художники – учасники пленеру забезпечуються проживанням, харчуванням, транспортом та виставочними площами. Відділ культури і туризму міської ради  запрошує до співпраці приватні та громадські організації, спонсорів, меценатів, колекціонерів, науковців.

Ім’я Казимира Малевича зробило наше місто відомим на весь світ, тут, в Конотопі, з’явилась його перша картина «Місячна ніч». Пленер, який носить його ім’я, і надалі буде збирати талановитих людей, майстрів пензля, прославляючи наше місто та зміцнюючи культурні зв’язки.

Хочеться подякувати всіх тих художників, які протягом дев’яти років брали участь в пленері, за те, що ви завітали до нашого славного міста, деякі з вас – в котрий раз, деякі – в перше. Подякувати вас за ваш талант, за картини, що ви подарували нашому місту, і запросити до співпраці  нових митців. Щиро запрошуємо на пленер художників «Барви Малевича»!.