Розпочалось святкування 23 серпня о 10.00  на пр. Миру, де відбулась урочиста церемонія підняття Державного Прапору України. В ній прийняли участь представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, місцевих осередків політичних партій та просто небайдужі мешканці нашого міста. Після підняття Державного Прапору України, на головній щоглі міста, всіх присутніх чудовою піснею привітали Володимир Маляров та Анна Малярова.

Продовжились святкування 24 серпня, коли було проведено  урочистий мітинг біля пам’ятника Т.Г.Шевченку під час якого міський голова  привітав всіх присутніх, та побажав кожному особистого щастя, яке даватиме стимул працювати разом на благо нашого міста та держави.

Продовженням свята став святковий концерт біля кінотеатру «Мир», за участю духового оркестру Будинку Науки і Техніки залізничників, з його ретро програмою. Під живу музику якого, всі охочі, залюбки танцювали просто на площі. Після завершення виступу оркестру програму продовжили молоді виконавці, що своїми виступами надзвичайно порадували всіх присутніх. Малеча пританцьовувала, а дорослі аплодували та дякували за свято.

Також, паралельно з концертною програмою відбулась інтерактивна молодіжна акція «Наша країна – моя Україна». Під час якої всі бажаючі могли зробити прапор власноруч. Активісти громадської організації «Конотопський студентський парламент» пропонували всім, та звичайно ж допомагали, виготовляти маленькі прапорці України, розповідаючи історію виникнення та причини вибору саме таких кольорів на українському прапорі.

Організатори книжкової виставка «Україно моя незалежна!» познайомили  присутніх з книжками українських поетів та письменників, запропонували цікаві фотоальбоми. Було надзвичайно приємно саме те, що ця виставка зацікавило мешканців міста різної вікової категорії. До неї підходили як люди похилого віку, так і молодь, навіть наймолодші мешканці нашого міста хотіли переглянути літературу, та дізнатися для себе щось нове про рідну Україну.

Всі учасники святкування були надзвичайно задоволені, та дякували організаторам за свято.