Серед святкових заходів з нагоди святкування Дня міста і 69-ї річниці його визволення від німецько-фашистських загарбників щемливу ноту світлої пам’яті внесло відкриття меморіальної дошки на будинку, де мешкав Герой Радянського Союзу, наш земляк Федорок Іван Степанович.

Конотопщина славна на людей, які в роки Великої Вітчизняної війни виявили виняткову стійкість та мужність. Одним з 14 мешканців Конотопщини, які отримали почесне звання Герой Радянського Союзу був і Федорок Іван Степанович.

Командир відділення 733-го стрілецького полку (136-а стрілецька дивізія, 18-а армія, Південний фронт) рядовий Іван Федорок при відбитті атаки переважаючих сил супротивника біля села Дьяково Антрацитівського району Ворошиловградської (зараз Луганської) області лише за 8 листопада 1941 року знищив більше взводу гітлерівців, за що і був нагороджений почесним званням.

На відкриття меморіальної дошки завітали представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, закладів культури та учні навчальних закладів міста.

З урочистою подією привітала всіх присутніх заступник міського голови Володіна Тетяна Юріївна, яка висловила щиру подяку членам ветеранських організацій міста за патріотичне виховання молоді та збереження славної пам’яті про героїчне минуле нашого краю.

Про життєвий шлях Федорка Івана Степановича розповів представник Конотопської міської організації ветеранів війни, праці, Збройних сил та органів правопорядку Сахнюк Леонід Андрійович.

Добрий, але  оцінюючий погляд з дошки немовби закликає нащадків бути гідними спадкоємцями славних традицій рідного краю. Всі люди – не вічні… Але, доки житиме пам’ять, житиме славний подвиг Героїв.