6 вересня конотопці відзначили 375-річчя з дня заснування свого міста та 69-ту річницю його визволення від німецько-фашистських загарбників

Відзначення цих визначних для конотопчан дат розпочалося з урочистого покладання квітів до пам’ятних місць, пов’язаних із подіями Великої Вітчизняної війни, за участі керівництва міста, депутатів міської ради, ветеранів. Після чого святковою ходою ветерани Великої Вітчизняної війни, представники трудових колективів та колективів навчальних закладів міста вирушили до Меморіалу Слави, де відбувся мітинг-реквієм «Безсмертя не полине в забуття – у вічності для нього є скрижалі!».

Віддати данину пам’яті загиблим у роки Великої Вітчизняної війни на священному для кожного з нас місці прийшло чимало жителів Конотопа та його гостей, серед яких були і мери інших міст Сумської області та члени офіційної делегації з болгарського  міста-побратима, на чолі з мером Мездри Іваном Аспаруховим.

Вітаючи присутніх на мітингу конотопчан і гостей міста, міський голова Василь Дзед зазначив, що змінюються покоління, проходять десятиліття, але 6 вересня 1943 року назавжди залишиться для кожного конотопчанина знаковим днем, коли з глибокою вдячністю на цьому  священному місці ми схиляємося перед мужністю, стійкістю і самовідданістю, ратним і трудовим подвигом тих, хто не повернувся з поля бою, пішов у вічність вже у повоєнні часи, і хто нині залишається поруч із нами.

Зі словами привітання з нагоди 375-ї річниці з дня заснування міста та 69-ї річниці його визволення від німецько-фашистських загарбників до учасників мітингу звернувся і мер Мездри – міста-побратима, з яким конотопців поєднує міцна багаторічна дружба. Поздоровляючи конотопців зі святом, Іван Аспарухов запевнив, що зв’язок між українським та болгарським містами триватиме й надалі, бо громади обох міст зацікавлені  у підтриманні соціально-економічних та культурних зв’язків, налагодження яких і є метою візиту болгарської делегації.

Єпископ Конотопський і Глухівський Роман у своєму зверненні до конотопців говорив про важливість збереження пам’яті про події тієї страшної війни та необхідність віри у Бога та світле майбутнє країни і кожного окремого її жителя.

Віддавши данину пам’яті тим, кому ми завдячуємо мирним сьогоденням, жителі та гості нашого міста долучилися до святкового гуляння з розвагами та конкурсами, піснями і спортивними змаганнями.

Біля кінотеатру «Мир» майоріли різноманітні виставки прикладного мистецтва. Тут вам й вишивані рушники, й картини мальовані, й писанки розфарбовані й ляльки в українських костюмах, й ікони. Кожен квартал нашого міста мав чим похвалитися, й конотопці радо заглядалися на прекрасні вироби конотопських майстрів.

Не залишилась без уваги й виставка квітів, на якій можна було побачити найрізноманітніші картини нашого міста.

Було на що подивитися і в центральному парку «Юність» та на його алеях. Біля яскравих стендів промислові підприємства Конотопа презентували зразки власних виробів. На іншій алеї показували свої вміння студенти вищих навчальних закладів міста. Тут можна було – зовсім безкоштовно – зробити модну зачіску та взяти участь у цікавих майстер-класах. А представники студпарламенту міста влаштували справжню арт-галерею для дітей. Малюки не тільки малювали самі – яскравими фарбами на великих аркушах ватману, а й дозволяли розмальовувати себе – прапор України та квіточки з’являлися на щоках та руках не лише дітей, а і їхніх батьків.

Цього року в Конотопі вперше відбувся парад дитячих візочків. Тут можна було побачити й квіти, в центрі яких сидів малюк, й українські хатку де її мешканка визирала в  віконце, й жіночу туфельку з дуже цікавим розміром, авто для молодят вражало незвично живою лялькою  на капоті, не обійшлося навіть без візочків на військовий лад, звичайно ж після літньої відпустки були продемонстровані літні мотиви.

Визнаним ноу-хау на святі міста став фестиваль «Парад конотопських вишиванок». Всі бажаючі городяни, які вдягнули в цей день українську вишиту сорочку, могли зареєструватись у представників оргкомітету та взяти участь у конкурсі на кращу вишиванку.

Цьогорічна програма свята була надзвичайно насичена різними конкурсами та змаганнями. Виступи майстрів художньої самодіяльності, як з Конотопу так і з інших міст Сумської області придали святу особливого колориту та веселого настрою, а фінальним акордом стали виступи Ніколо Петраша, Олени Яловик, Наталії Бучинської та надзвичайно красивий феєрверк на нічному небі Конотопу.