У рамках акції «Дай руку, першокласнику!» за ініціативи методиста початкової освіти методичного кабінету відділу освіти Конотопської міської ради  Зеленської  Людмили  Миколаївни на базі  Конотопської ЗОШ №5      13 вересня 2012 року відбулася зустріч з автором «Букваря» Вашуленком Миколою Самійловичем, під час якої вчителі перших класів отримали методичні рекомендації щодо роботи за новим  «Букварем».

Вашуленко Микола Самійлович – дійсний член (академік) АПН України, доктор педагогічних наук, професор, автор нового «Букваря».

У кожної людини є книжки, які відіграють вирішальну роль на певному етапі її життя. З «Букваря» починається знайомство зі школою,  він є найпершою навчальною книгою. І як дитина сприйме її, залежить чи полюбить вона книгу, чи з задоволенням буде брати її в руки і працювати з нею як з навчальним посібником.

Вашуленко М.С. велику увагу приділив питанню компетентнісного підходу до навчання грамоти маленьких школярів. Він ще раз нагадав присутнім у залі педагогам, що новий Державний стандарт початкової загальної освіти ґрунтується на засадах особистісно орієнтованого та компетентнісного підходів до освіти молодших школярів.  Тобто набутий у процесі навчання досвід має трансформуватися у здатність учня застосовувати результати навчання у практичній діяльності.

На всі  запитання, які виникли у вчителів початкових класів міста,  академік дав глибокі, змістовні відповіді.

Микола Самійлович побажав вчителям здоров’я, благополуччя, мудрості, наснаги, терпіння та плідної праці.

Зустріч з науковцем була змістовною, цікавою і дуже корисною для педагогів.