В суботу 15 вересня у місті Конотоп з’явився оновлений пам’ятник жертвам аварії на ЧАЕС. Над колишнім пам’ятним каменем, що вшановує героїчний вчинок відважних чорнобильців, тепер злітають до сонця опалені журавлі і розбитий дзвін ллє сумну пісню по українським синам. Чорне та біле зливаються перед монументом наче гра світла та темряви, а розкидані камені нагадують про страшну катастрофу, від якої було врятовано нашу країну.

На урочистому відкритті були присутні: учасники ліквідації аварії на ЧАЕС; заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Тамара Іщенко; міський голова Василь Дзед; секретар міської ради Микола Башкиров; голова Конотопської районної державної адміністрації Олександр Луговий; голова Конотопської районної ради Анатолій Боярчук; президент  Всеукраїнської   громадської  організації  інвалідів  «Союз Чорнобиль України  та Міжнародної організації «Союз Чорнобиль»  Юрій Андрєєв; голова обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль» України Григорій Демченко; Преосвященніший Роман, Єпископ Конотопський і Глухівський, Сергій Талала, за кошти очолюваного ним фонду проведена реконструкція пам’ятника; представники громадськості міста.

«У далекому 1986 році жителі Сумщини пліч-о-пліч з вихідцями з інших регіонів України ліквідували наслідки найстрашнішої в історії людства техногенної катастрофи, ціною власного здоров’я вибороли для нас право на життя», – звернулася до жителів та гостей міста заступник голови облдержадміністрації Тамара ІЩЕНКО.

Вона підкреслила, що держава вживає заходів щодо мінімізації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС. Наразі проводяться роботи з будівництва нового саркофагу, відродження земель, забруднених радіацією, чорнобильці забезпечуються компенсацією за свою тяжку працю.

Тамара Іщенко зазначила, що на виконання соціальних ініціатив Президента цьогоріч 60 сімей, які постраждали внаслідок катастрофи, отримали ключі від квартир у Путивлі.

За її словами, важливим напрямком роботи влади є медичне забезпечення чорнобильців, організація санаторно-курортного лікування постраждалих осіб, поліпшення житлових умов громадян.

Також, перед присутніми виступив Сергій Талала, він подякував конотопчанам за довіру: «Вважаю за велику честь бути причетним до створення такого монументу.  Нехай він стане знаком нашої поваги до людей, що ризикуючи своїм життям та здоров’ям рятували нас від ядерної катастрофи».

До присутніх звернувся і Єпископ Конотопський та Глухівський Роман  він благословив конотопців на добрі діла, освятив пам’ятник і провів заупокійну літію по загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС.