Тамара ІЩЕНКО: «Відшкодування вартості лікарських засобів аптечним закладам дозволить людям, хворим на гіпертонію, купувати ліки за зниженими цінами»

 

«Порядок часткового відшкодування з державного бюджету вартості лікарських засобів для осіб з гіпертонічною хворобою визначено урядовою Постановою від 5 вересня 2012 р. № 907, яка набрала чинності. Відшкодування вартості препарату здійснюватиметься на рівні референтної ціни на лікарські засоби, встановленої МОЗ України станом на 1 вересня 2012 року. При цьому споживач сплачуватиме лише різницю між фактичною роздрібною ціною та референтною ціною», – пояснила посадовець.

Наразі уточнюється і затверджується перелік суб’єктів господарювання, які здійснюватимуть реалізацію лікарських засобів за пільговими рецептами.

Як зазначила Тамара Іщенко, відпуск лікарських засобів здійснюватиметься за рецептами, виписаними закладами охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування на рецептурних бланках, що діють протягом одного місяця з моменту видачі та зберігаються у суб’єкта господарювання протягом трьох років, починаючи з 1 січня наступного року.

Відшкодування державою часткової вартості медикаментів здійснюватиметься на основі складеного аптечним закладом реєстру реалізованих препаратів.

За словами Тамари Іщенко, в області завершено перший етап пілотного проекту. За цей час було встановлено граничний рівень оптово-відпускних цін на лікарські засоби від гіпертонії та здійснено переоцінку їх вартості. На другому етапі запроваджуватиметься відпуск лікарських засобів хворим на гіпертонію за зниженими цінами та компенсація референтної ціни на реалізовані препарати аптечним установам.

На Сумщині проживає 260341 хворий на артеріальну гіпертензію. Лікувально-профілактичні заклади в достатній кількості забезпечені рецептурними бланками. На сьогодні по області виписано 11079 рецептів на лікарські засоби від гіпертонії, повідомила Тамара Іщенко.

«Державне регулювання цін на ліки для людей з артеріальною гіпертензією зробить препарати для гіпертоніків більш доступними та дозволить знизити рівень серцево-судинних захворювань в області», – резюмувала Тамара Іщенко.