vuboru
Відповідно до
постанови Центральної виборчої комісії від 27 липня 2012 року № 126 виборець, який тимчасово нездатний пересуватися самостійно і має бажання проголосувати за місцем свого перебування, поштою або через інших осіб не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування подає до дільничної виборчої комісії виборчої дільниці, на якій він включений до списку виборців, власноручно написану заяву з проханням надати йому можливість голосувати за місцем свого перебування із зазначенням такого місця. Заява викладається в довільній формі.

До заяви додається довідка медичної установи, яка засвідчує факт  тимчасової нездатності виборця пересуватися самостійно.

Члени дільничної виборчої комісії мають право перевірити факт тимчасової нездатності виборця самостійно пересуватися за станом здоров’я.

Для здійснення такої перевірки рішенням дільничної виборчої комісії визначаються не менше трьох членів комісії, які повинні бути представниками різних політичних партій, кандидатів у депутати.

Перевірка факту тимчасової нездатності виборця самостійно пересуватися спрямовується на встановлення факту написання виборцем заяви про надання йому можливості голосувати за місцем свого перебування та факту видачі медичною установою довідки про неможливість виборця самостійно пересуватися у зв’язку зі станом здоров’я.

Таку перевірку проводять визначені для цього члени дільничної виборчої комісії шляхом:

– особистого відвідування за адресою, зазначеною у заяві виборця;

– опитування такого виборця за вказаним ним номером телефону;

– звернення до відповідної медичної установи із запитом про підтвердження достовірності виданої довідки чи уточнення отриманих відомостей тощо, що не порушує при цьому прав та свобод виборця.

Перевірка факту тимчасової нездатності виборця пересуватися самостійно може здійснюватися до прийняття дільничною виборчою комісією рішення про включення виборця до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування виборців, не здатних пересуватися самостійно, на засіданні цієї комісії (не пізніше 24 години останньої суботи перед днем голосування).

У разі необхідності встановлення в Державному реєстрі виборців відмітки про постійну нездатність пересуватись самостійно, необхідно звернутись через уповноважену особу до відділу ведення Державного реєстру виборців. Відділ ведення Державного реєстру виборців міської ради працює за адресою: м.Конотоп, пр.Миру, 8 (приміщення міськвиконкому), кабінет 305. (при собі мати документи, що підтверджують факт нездатності самостійно пересуватись)

 

 

Відділ ведення Державного реєстру виборців