28 жовтня  – державне свято – День визволення України від фашистських загарбників. Саме цій даті була присвячена зустріч у центральній міській бібліотеці ім.С.І.Пономарьова учнів 10-Б класу CШ №2 з почесним ветераном України, полковником у відставці Кабановим Миколою Васильовичем.
Бібліотекар Ніна Супрунова наголосила, що страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не кожній родині в Україні.                   Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожен клаптик рідної землі до останнього подиху, до останньої краплі крові, вистояли і перемогли.
Микола Кабанов у своєму виступі, розповів, що для України ціна тієї Перемоги жахлива – мільйонами людських життів, зруйновані міста і села. Кожен другий воїн поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився в живих, був поранений. І його святий обов’язок донести до молодого покоління історію героїчної боротьби нашого народу за визволення України від                           німецько-фашистської навали.
Неабиякий інтерес викликала у присутніх розгорнута книжкова               виставка-триптих «Війна. Велика Перемога. Україна сьогодні».
69 років тому земля нашої нині незалежної держави була звільнена від загарбників. Все менше залишається учасників Великої Вітчизняної війни. Честь їм і шана, живим! Вічна слава загиблим! Хай не згасає пам’ять про героїв!