25 жовтня 2012 року  на базі Конотопського  міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського відбулася щорічна науково-практична конференція «ІІІ Конотопські читання», присвячена історії, археології, культурі,  розвитку науки та техніки ХІХ-ХХ століття на Лівобережній Україні.

У конференції взяли участь науковці  з різних міст України: Києва, Ніжина, Чернігова, Сум, Глухова, Батурина, Конотопа,  музейні працівники, викладачі, краєзнавці.  Почесними гостями були: Володіна Т.Ю. – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Конотопської міської ради, Бібік В.В. – депутат міської ради, директор Конотопського інституту СумДУ, Шинкаренко О.В. – завідувач відділу культури і туризму міської ради, Реброва Н.Б. – генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» (м. Батурин). Відкрила конференцію заступник міського голови Володіна Т.Ю.

Під час конференції науковці висвітлили та обговорили ряд питань у яких було досліджено біографії відомих особистостей різних часів та напрямків зокрема – видатного історика Лівобережної України О.М.Лазаревського, забутого краєзнавця-нашого земляка  В.Ф. Різниченка, життєвий і військовий шлях генералів В.Г.Костенецького та М.І.Драгомирова, вченого-медика  К.М.Сиваша, художників М.М.Ге та Р.Р.Фалька та ін.

Увагу присутніх привернули виступи науковців про події Вітчизняної війни 1812 року та пов’язані з Сумщиною події  в роки Великої Вітчизняної війни. Ряд науковців розкрили особливості розвитку радянської космонавтики, електричного трамваю, розглянули питання благодійницької діяльності споживчої кооперації Лівобережної України під час Першої світової війни, та долі співробітників Конотопського «Торгсину» 1930-х років, роль євреїв в історії України та ін.

За результатами читань видано збірник  публікацій « ІІІ Конотопські читання», який розрахований на істориків, науковців, архівістів, викладачів, а також усіх, хто цікавиться історико-культурним розвитком Лівобережної України.

Всі учасники конференції отримали задоволення від участі та побажали знову зустрітися у наступному році, аби презентувати нові дослідження з історії нашого краю.