boyarko cocialni iniciatuvu
Про це у ході брифінгу зазначив начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

«Держава суттєво підвищила соціальні виплати різним категоріям громадян, у тому числі інвалідам війни, малозабезпеченим сім’ям. У регіоні проводиться глибока модернізація сфери соціального забезпечення, яка має на меті перехід від безсистемних виплат до адресної допомоги та соціальних послуг», – зазначив
Анатолій Боярко.

За його словами, розмір щорічної разової допомоги інвалідам війни І групи зріс з 1200 до 2200 гривень, ІІ групи – з 1020 до 1920 гривень. 62 тисячі ветеранів війни отримали разову допомоги на суму 22,8 млн. гривень, що на 35% більше, ніж у минулому році. 1160  осіб одержують виплати по догляду за інвалідом І або ІІ групи внаслідок психічного розладу, розмір яких збільшено у 10 разів (1118 гривень).

«Санаторно-курортним лікуванням забезпечено 407 ветеранів війни, а також 62 особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Виплачена компенсація 811 інвалідам війни за невикористане санаторно-курортне лікування на суму 249,1 тисячі гривень, 149 інвалідам загального захворювання  на суму 31,7 тисячі гривень», – поінформував Анатолій Боярко.

У регіоні функціонує розширена мережа установ і закладів реабілітаційного напрямку, послугами яких скористались понад 1,5 тисячі дітей-інвалідів та інвалідів. На базі Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів працює виїзна бригада, яка проводить методичну роботу і супровід, надає консультативну та юридичну допомогу.

«На виконання доручень Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА 920 осіб з обмеженими фізичними можливостями отримали крісла колісні (у тому числі 482 – за новим механізмом) та 1710 інвалідів – інші технічні засоби реабілітації (зокрема, 645 за новим механізмом)», – додав посадовець.

В області збережено позитивну динаміку зростання номінальної заробітної плати, яка у вересні поточного року становила 2531 гривню, що на 13,1% більше, ніж у вересні 2011 року. Упродовж 9 місяців 2012 року на Сумщині створено 18928 нових робочих місць.

«Реалізуючи соціальні ініціативи Глави держави, ми підтримуємо тих, хто цього потребує, гарантуємо людям надійний соціальний захист та комфортні умови
життя»,
– підсумував Анатолій Боярко