За словами тимчасово виконуючого обов’язки заступника начальника управління освіти і науки облдержадміністрації, головним завданням держави в реалізації мовної політики є виховання шанобливого ставлення до державної мови, культурної самобутності громадян України, заохочення учнів та студентів до вивчення державної мови.

«На Сумщині приділяється велика увага мовній освіті учнів та вивченню державної мови. Забезпеченість підручниками з української мови та літератури складає 100%. В області продовжується перехід загальноосвітніх навчальних закладів на українську мову. Профільні класи з української філології та класи з поглибленим вивченням української мови користуються попитом серед учнів», – відзначив Юрій Харламов у ході брифінгу напередодні Дня української писемності та мови.

Разом із заступником начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Любов’ю ДЕМЧЕНКО вони поінформували про основні заходи, що проходитимуть в освітніх, культурних та бібліотечних закладах області з нагоди свята.

За традицією у День української писемності та мови в освітніх установах Сумщини стартує І етап мовних змагань – ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХІІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. 9 листопада студенти вищих навчальних закладів та слухачі курсів підвищення кваліфікації візьмуть участь у Всеукраїнському диктанті національної єдності.

У навчальних закладах області буде проведено конференції, брейн-ринги знавців українських прислів’їв та приказок, фотовиставки «Історія розвитку української мови в іменах», вікторини знавців української мови, конкурси читців української поезії, презентації учнівських мовних проектів «Мовне сміття навколо нас», виставки українських словників, науково-практична конференція «Роль літературної освіти у формуванні системи життєвих цінностей сучасної молоді».

      8 листопада о 14.00 в обласній науковій бібліотеці відбудеться літературний вечір «Ти така співуча і прекрасна, мова моя рідна, моя ясна». За словами Любові Демченко, до святкування долучилися обласна дитяча бібліотека ім. Н.Онацького, Сумський обласний театр для дітей та юнацтва, Сумська обласна філармонія, де організовано низку культурно-мистецьких заходів.