7 листопада в малому залі засідань Конотопської міської ради відбувся телеміст «Конотоп – Мездра. Минуле, майбутнє, сьогодення». Під час відеоспілкування  керівництво та представники громади міст-побратимів мали нагоду обговорити низку питань, що стосуються українсько-болгарської дружби, зокрема те, як зароджувались відносини між Конотопом і Мездрою, чому саме наше місто стало для Мездри побратимом та інші. Та, головне, ветерани обох міст, які стояли біля витоків зародження цієї дружби, мали змогу побачити і почути один-одного.
Почесне право розпочати діалог між громадами двох міст було надане їхнім очильникам: міському голові Конотопа Василю Дзеду та меру Мездри Івану Аспарухову. Представники влади привітали учасників телемосту з міста-побратима та засвідчили готовність подовжувати дружні зв’язки, які тривають вже понад чотири десятиліття. Теплими словами привітання  звернулися один до одного й Почесні громадяни Конотопа та Мезди Йордан Котов і Людмила Марченко. Саме на часи їхньої молодості та активної діяльності припав розвиток конотопсько-мездренських відносин, з обміном делегацій, зі щирою дружбою між жителями таких схожих і вже майже рідних міст.
Звертаючись до болгарських побратимів, Людмила Гаврилівна висловила величезну радість від можливості поспілкуватися зі своїми давніми друзями і соратниками та запевнила, що завдяки старанням сьогоднішнього керівництва міста, їхній зацікавленості у продовженні культурних, економічних та інших зв’язків з Мездрою, справа, розпочата у далеких шістдесятих роках, житиме й далі. Не приховував свого хвилювання та радості від зустрічі й Почесний громадянин Конотопа Йордан Котов.
А потім голова общинської ради Мездри Делян Дам’яновський поділився спогадами про приїзд першої конотопської делегації від залізничників до Мездри, а голова общинського комітету «Вітчизняний фронт» Цвєтана Філіпова розповіла історію облицювання конотопського Меморіалу Слави болгарським мармуром. До речі, серед учасників телемосту від Мездри був і Манчо Манчев – керівник бригади болгарських майстрів, які у сімдесятих роках минулого століття залишили на священному для конотопців місті частинку своєї праці. Про щирість і гостинність болгарського народу говорили і Сергій Зінчук, ветеран-залізничник та Почесний громадянин Конотопа, Віталій Бібик,  голова депутатської комісії з питань освіти, культури, духовності, сім’ї та молоді, фізичної культури та спорту, засобів масової інформації, Дмитро Зільберштейн, керівник Зразкового дитячого хору «Шкільні роки», Анатолій Ляшенко – представник міської  ветеранської організації, учасник зустрічей з болгарськими делегаціями та інші представники громади нашого міста.
Телеміст між Конотопом і Мездрою став ще однією сходинкою на шляху до продовження зв’язків між українським та болгарським містами, довівши, що братні народи не тільки пам’ятають своїх побратимів, а й хочуть, аби цю дружбу  продовжували їхні діти та онуки, бо наші країни мають дуже багато спільного, чим ми можемо гордитися сьогодні, та що повинні продовжувати завтра.