14 листопада Сумська та Курська області відзначать п’ятиріччя міжнародної співпраці в рамках Єврорегіону «Ярославна»

Про співробітництво прикордонних областей, основні здобутки та перспективи Єврорегіону «Ярославна» йшлося у ході брифінгу начальника головного управління економіки облдержадміністрації Олександра СІТАКА.

«Сумщина та Курщина демонструють приклад транскордонного співробітництва на благо двох сусідніх регіонів. Ми обмінюємося досвідом у різних сферах господарювання, ділимося здобутками та напрацюваннями, знаходимо спільне вирішення наболілих проблем людей», – зазначив Олександр Сітак.

Одним із найвагоміших досягнень у рамках Єврорегіону посадовець назвав відкриття 6 місцевих пунктів пропуску, спрощення порядку перетинання кордону, скасування оформлення міграційної картки, що дозволило жителям Сумської та Курської областей частіше відвідувати своїх рідних та знайомих по інший бік кордону.

Як повідомив Олександр Сітак, за п’ять років кількість підприємств, що здійснюють експортно-імпортні операції з обох сторін, зросла з 20 до 50. Удвічі збільшено зовнішньоторговельний обіг між регіонами – сьогодні він складає 46 мільйонів доларів США або 5% від загального обсягу зовнішньої торгівлі області.

Сумщина та Курщина успішно втілюють спільні культурні та освітні проекти, підтримують молодіжні ініціативи. Так, за участю сумської молоді було проведено Міжнародний табір студентського активу «Слов’янська співдружність» та Міжнародний студентський табір «Ближче один до одного». Великі перспективи співробітництва між областями відкриваються у агропромисловому комплексі.

Олександр Сітак підкреслив, що Єврорегіон «Ярославна» справедливо вважається центром економічної та культурної співпраці між Україною і Російською Федерацією, а його досвід – цікавий для всієї Європи.

Свої здобутки Єврорегіон представив навесні поточного року під час засідання 22-ї сесії Конгресу місцевих і регіональних влад у Страсбурзі (Франція). Стрімкому виходу на міжнародну арену передувало 40-е ювілейне засідання Генеральної асамблеї та щорічної конференції Асоціації Європейських прикордонних регіонів, яке відбулося у Курську.

«За п’ять років нам вдалося втілити чимало задумів. Усі наші ініціативи спрямовані на поглиблення добросусідських відносин із Курською областю – стратегічним і надійним партнером», – підкреслив Олександр Сітак. Він впевнений, що 5-річний ювілей «Ярославни» – це початок великих перетворень у двох сусідніх областях і країнах.

У рамках святкових заходів 14 листопада 2012 року в м. Свобода Курської області відбудеться засідання міжнародного «круглого столу»: «Перспективні моделі прикордонного співробітництва. Єврорегіон «Ярославна» – 5 років успішного партнерства» та виставка-ярмарок за участі підприємств Сумщини та Курщини.