Про здобутки області, нові підходи у реформуванні галузі та досвід Сумщини у реалізації програм будівництва житла та здешевлення іпотеки йшлося у ході прес-конференції заступника голови облдержадміністрації Миколи Деркача

За інформацією посадовця, на виконання Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2011-2014 роки цьогоріч передбачено понад 254 мільйони гривень, що значно перевищує показники попередніх років та дозволяє реально покращити роботу галузі, підвищити якість послуг, які надаються населенню.

У рамках Програми підприємствами житлово-комунального господарства з початку року відремонтовано 1220 покрівель, 769 опалювальних систем, 242 системи гарячого та 620 систем холодного водопостачання житлових будинків, замінено на енергоефективні 20 опалювальних котлів  та 4,8 кілометра теплових мереж.

За рахунок коштів місцевих бюджетів передбачено здійснити капітальний ремонт 92 ліфтів у Сумах, Ромнах, Конотопі, Охтирці.

Триває робота зі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Сьогодні в області зареєстровано 362 ОСББ. Найкраще спрацювали Суми, Ромни, Лебедин та Глухів.

На Сумщині реалізується Національний проект «Чисте місто». Обласний центр включено до переліку міст, де буде збудовано сучасний сміттєпереробний комплекс потужністю 100 тисяч тонн на рік.

Бюджетною програмою «Будівництво, реконструкція та ремонт об’єктів соціальної та іншої інфраструктури Сумської області» передбачено будівництво удосконаленого полігону для складування твердих побутових відходів у Глухові.

В області триває робота з відновлення зовнішнього освітлення населених пунктів. На сьогодні змонтовано понад 300 кілометрів електромережі, встановлено прилади обліку та більше 4 тисяч світильників.

«За показниками реалізації Програми здешевлення вартості іпотечних кредитів Сумщина посідає третю позицію загальнодержавного рейтингу. До участі у програмі включено 19 житлових будинків, у яких забудовники запропонували 724 квартири. На сьогодні укладено 63 договори на придбання житла та подано більше 560 заяв», – повідомив Микола Деркач.

До Програми будівництва доступного житла, що передбачає сплату за рахунок бюджетних коштів 30 відсотків вартості придбаного житла, Міжвідомчою комісією Мінрегіонбуду включено 10 будинків, у яких забудовниками запропоновано 366 квартир. У 2012 році 49 сімей Сумщини отримали державну підтримку на придбання житла на загальну суму 3,5 мільйона гривень. Завдяки реалізації програми протягом двох років житлові умови покращили 59 сімей.

Значна увага приділяється регіональній Програмі молодіжного житлового кредитування на 2011-2017 роки, фінансування якої здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів через надання пільгових довгострокових кредитів терміном на 30 років. Згідно з програмою цього року планується ввести в експлуатацію дві новобудови у Сумах та Глухові, де 69 молодих сімей отримають квартири.

Детальну інформацію щодо участі у житлових Програмах можна отримати, звернувшись до Сумського регіонального відділення Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, що знаходиться за адресою:  м. Суми, вул. Троїцька, 21, тел.: 78-77-24, 78-76-67.