Цьогорічний відкритий обласний конкурс акторської майстерності “Конотопська відьма запрошує”, який відбувся 17 листопада в МБК “Зоряний”, зібрав рекордну кількість учасників з усієї Сумської області.

В двох конкурсних номінаціях “Актор-аматор” та “Гурт-аматор” змагалися 39 учасників з 23 закладів культури з Білопілля, Бурині, Глухова, Конотопа, Липової Долини, Путивля, Сум та Ямполя, а також з Глухівського, Конотопського, Липоводолинського та Сумського районів. Серед розмаїття талановитих виступів досить складно було обрати найкращих, але члени журі, до складу якого увійшли заступник начальника управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Любов Ніконова, методист  Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Олеся Клановець, головний спеціаліст управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації Тетяна Коршак, начальник відділу народної творчості Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, заслужений працівник культури України Тетяна Матвієнко та актор Сумського театру для дітей та юнацтва Вадим  Шерстюк, справилися з цим складним завданням.

Серед акторів-аматорів у віковій категорії від 12 до 18 років включно  перемогу здобула Олена Холминець, учасниця народного драматичного колективу “Сузір’я” Конотопського МБК “Зоряний”. Друге місце посів Владислав Яценко (студія декламаторського мистецтва “Росинка” міського будинку культури “Зоряний” м. Конотоп,  третім став Андрій Кобзар (гурток естрадних мініатюр “1+1” Центру культури і дозвілля “Україна” м. Білопілля).

У віковій категорії від 19 років і старші у номінації “Актор-аматор” перемогу здобула Анна Аносова, учасниця народного аматорського молодіжного театру “Пілігрим” Глухівського районного будинку культури. Друге місце розділили між собою Тамара В’язенко (народний драматичний колектив районного будинку культури м. Путивль) та Олександр Артюшенко (Баницький сільський будинок культури, Глухівський район). Третє місце – у Юрія Романенкова (Верхньо-Сироватський сільський будинок культури, Сумський район).

В номінації “Гурт-аматор” у віковій категорії від 12 до 18 років заслужену перемогу здобув зразковий театральний колектив “Смайл” Конотопської дитячої школи мистецтв (керівники Юлія Яценко та Тетяна Новикова).

Найкращих серед гуртів старшої вікової категорії журі не визначило. Проте призове ІІ місце розділили: народний драматичний колектив “Сузір’я” Конотопського міського будинку культури “Зоряний” та народний молодіжний театр “Пілігрим” Глухівського районного будинку культури. Третє місце у активах народного драматичного колективу Жовтневого сільського будинку культури Білопільського району та драматичного колективу Ямпільського районного центру культури і дозвілля.

Підсумовуючи побачені талановиті виступи акторів, можна з впевненістю сказати, що  конкурс “Конотопська відьма запрошує”  посів чільне місце у мистецькому житті Сумської області та нашого рідного міста.