Протягом 10 місяців 2012 року спеціалістами з питань захисту прав споживачів відділу контролю міської ради спільно з контролюючими службами міста здійснено 123 перевірки, в т.ч. перевірено:

– 37 магазинів, павільйонів, кіосків;

– 20 кафе, піцерій, закусочних.

Проведено:   

– 47 перевірок  харчоблоків дошкільних навчальних закладів, їдалень загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів;

-16 перевірок ринків та 3 перевірки підприємств побутового обслуговування населення.

В ході перевірок виявлено та припинено реалізацію товарів з минулим терміном реалізації на суму 4,6 тис. грн., товарів без необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію та супровідних документів на суму 7,5 тис. грн. За виявлені порушення притягнуто до відповідальності 91 особу. Спеціалістами з питань захисту прав споживачів відділу контролю міської ради  складено 69 протоколів про адміністративне правопорушення за ознаками статті 159 та статті 155 частини 1 Кодексу України про Адміністративні правопорушення – за якими накладено штрафів на суму 3298 грн.

Найхарактернішими порушеннями, які були виявлені в ході проведеного контролю є:

   реалізація товарів з минулим терміном придатності;

 – реалізація товарів без необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, без супровідних документів про її якість та безпечність;

-відсутність інформації про  режим роботи підприємства;

-відсутність  книги відгуків і пропозицій;

-відсутність інформації про заборону продажу пива особам, яким не виповнилося 18 років;

– оформлення цінників з порушенням вимог Інструкції про позначення роздрібних цін.

         – відсутність куточка споживача;

         – недотримання асортиментного переліку, погодженого з райСЕС, тощо.

Тож звертаємо увагу мешканців міста на необхідність бути пильними при купівлі продуктів харчування у торгівельній мережі та на ринках міста, бо як показують перевірки  не все гаразд у наших супермаркетах, магазинах, кафе та ринках з питань дотримання правил  торгівлі та правил роботи закладів ресторанного господарства.