Минуло більше року, як пішов з життя відомий в місті композитор, музикант, диригент Герман Соловйов, але пам’ять про нього, про його музику буде жити в серцях небайдужих людей вічно.

В день народження Германа Олександровича, 23 листопада 2012 року, в міському будинку культури «Зоряний» відбувся великий концерт «Пам’яті Маестро». З першими ж акордами славнозвісної «Пісні про Конотоп», яку Герман Соловйов написав на слова Ольги Бездітько, глядач потрапив у неймовірну країну чарівних звуків. Того вечора зі сцени лунали найвідоміші та найулюбленіші музичні твори, створені Маестро. Здавалося, що і він сам                  ось-ось з’явиться на сцені у рояля. І дійсно, Герман Олександрович був присутній на сцені весь вечір: з екрану посміхалося його обличчя, а на сцені жила його Музика!

У творчому доробку Германа Соловйова понад 200 музичних композицій, багато з них ми всі добре знаємо і любимо, але того вечора відбулися і прем’єри.  У виконанні симфонічного оркестру дитячої музичної школи № 1 вперше прозвучала  «Симфонічна балада про генерала Драгомирова». Прем’єрним, також, був виступ вихованця дитячої музичної школи № 2 Кирила Ковача, який, під акомпанимент Світлани Мішакової, виконав попурі на тему дитячих пісен. Протягом двогодинного концерту лунало ще багато пісень та музичних композицій, які подарувавав світові наш Маестро. Торкнулися струн сердець глядачів і пісні «О, музика»  (Анни Романенко, духовий оркестр будинку науки і техніки залізничників), «Юность моя» (народний вокальний ансамбль «Рапсодія» міського будинку культури «Зоряний»), «Я тебя забывала» (Лана Логвиненко), «Наша мова солов’їна» (Володимир Дядюшко, Валентина Волинська, Микола Супрун), «Друзьям-конотопчанам» «Конотопська козацька» (народний хоровий колектив ветеранів війни та праці міського будинку культури «Зоряний»), «Солнечная осень» (Валерія Плоцьких), «Марш козаків Конотопської сотні» (чоловіча група народного хорового колективу «Рідна пісня» міського будинку культури «Зоряний»), «Вечерняя застольная» (Руслан Муштаєв, Ігор Дяченко, Олександр Єрьомін), «Молебен Пресвятой Богородице» (вокальний ансамбль «Фортуна» будинок науки і техніки залізничників, «Кукушка» (Руслан Муштаєв, Людмила Щербань, Оксана Дворянкіна), інструментальні композиції «Мелодія», «Кукушка» у виконанні ансамблю скрипалів дитячої музичної школи № 1 та інші.

Всі учасники та глядачі концерту з теплотою згадували Германа Олександровича, адже він був не тільки талановитим музикантом, а і гарною людиною, людиною з великої літери — Маестро!