Щороку в четверту суботу листопада, Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. В цей день, 24 листопада, мешканці Конотопа також схилили голови у скорботі та запалили свічку – як символ усвідомлення того болю і страждання, який припав на долю українців – жертв Голодомору 1932-1933 років.

Біля Пам’ятного знаку жертвам Голодомору керівництво міста, депутати міської ради, представники політичних партій та громадський організацій, інші небайдужі громадяни хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто невинно загинув від штучно створеного голоду, а також поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Голодомор 1932-1933 років, який забрав мільйони людських життів, став найбільш жахливою і болючою трагедією в історії українського народу. Неможливо розумом осягнути причини і масштаби цього злочину проти людства. Це глибока рана, яка ніколи не загоїться, не зітреться у національній пам’яті. Гірка правда про Голодомор є пересторогою для майбутніх поколінь. Тож пам’ятаймо про ті страшні сторінки нашої історії, щоб не допустити повторення жахливих помилок, щоб усвідомити цінність миру і злагоди, єдності та порозуміння, цінність найдорожчого – людського життя.