Щорічно, починаючи з 1992 року у всьому світі відзначається Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
За останні роки чисельність інвалідів в Україні, на жаль, зросла більш ніж на півмільйона. Сьогодні в країні налічується 2,5 млн. інвалідів, тобто кожен 18-й співвітчизник – інвалід. Та не дивлячись на проблеми, ці люди живуть, працюють, творять, перемагають. Хто, як не вони добре розуміють прислів’я «Випадкових перемог не буває». Про це свідчать виступи наших спортсменів на XIV літніх Параолімпійських іграх у Лондоні, де вони здобули IV місце, завоювали 84 медалі: 32 золоті, 24 срібні, 28 бронзових; встановили 60 рекордів: 16 параолімпійських, 12 світових, 32 європейських.
Сучасне суспільство дедалі більше переймається проблемами інвалідів: розробляються державні програми щодо реабілітації, соціального захисту людей з особливими потребами, адаптації їх в повсякденному житті
З цієї нагоди працівники центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова провідний бібліотекар Тамара Куценко та бібліотекар Ніна Тимошенко спільно з головою територіальної організації Українського товариства глухих Вікторією Безпрозванною для членів Конотопської організації українського товариства глухих 29.11.2012 організували і провели засідання клубу «Зустріч» на тему «Милосердя і доброта – людства два крила».
Доброта і милосердя – два крила на яких тримається людство. Це в характері нашого українського народу. Доброта – це уміння співчувати іншій людині, відгукуватися на її горе, яке може спіткати кожного з нас, це милосердя по відношенню до того, хто потребує допомоги, це добре ставлення до всіх людей.
Присутні мали змогу ознайомитися з тематичною виставкою-переглядом «Душу зцілює добро», де були представлені законодавчі документи щодо соціального захисту інвалідів, твори морально-етичного характеру, сучасна художня література, періодичні видання.
Також до уваги членів клубу «Зустріч» була розгорнута виставка художньо-прикладного мистецтва інвалідів українського товариства глухих нашого міста. Тут демонструвались нові вироби з дерева майстра, неодноразового учасника міських і обласних виставок, інваліда III групи Івана Коротича, та вишивані роботи Ольги Старченко – інваліда III групи.
Кожна із представлених на виставці робіт, не залишила байдужою жодну людину.
Незважаючи на цілу низку створених законів щодо захисту прав людей з обмеженими можливостями українська влада, а також кожен з нас має глибоко усвідомлювати наскільки важлива наша підтримка інваліду.
Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я , адже рівень розвитку кожного суспільства визначає його ставлення до самої знедоленої його частини.