У рамках тижня енергозбереження, який проводився в Конотопі з 26 по 30 листопада, останнього осіннього дня у великій залі Конотопської міської ради  відбувся «круглий стіл» на тему: «Енергозбереження в бюджетній сфері міста», у роботі якого взяли участь представники міської влади, депутати, керівники бюджетних закладів і організацій Конотопа та представники організацій і компаній, що займаються питаннями енергозбереження.

Відкрив «круглий стіл» міський голова Конотопа Василь Дзед, який привітав учасників першої зустрічі, присвяченої проблемі економії енергоносіїв та їх ефективного використання, та наголосив на тому, що на сьогоднішній день, в умовах зростаючого дефіциту енергоресурсів та постійного підвищення їх вартості, питання енергозбереження є одним з найважливіших аспектів життєдіяльності не тільки нашого міста, а й країни в цілому. Для досягнення економії енергії важливо не тільки використовувати сучасне ефективне електрогенеруюче обладнання та системи обліку енергоносіїв, а й кожному з нас дбати про заощадження спожитих електроенергії, води та тепла.

Оскільки метою проведення «круглого столу» було обговорення нових підходів до вирішення піднятого питання та представлення вже існуючого позитивного досвіду, кожний з виступаючих виносив на розсуд громади своє бачення того, як заощадити такі дорогі, але необхідні кожному природні блага.

Так, заступник міського голови Наталія Губенко розповіла про участь нашого міста  в «Угоді мерів» та підсумки «тижня енергозбереження» в Конотопі. Начальник управління економіки Конотопської міської ради Людмила Гапєєва інформувала учасників зустрічі про досвід з питання реалізації проектів з енергозбереження, який вже має міська рада.

З пріоритетними напрямками роботи обласної ради у сфері енергозбереження познайомив депутат обласної ради Віктор Тимошенко. А представник мережі магазинів «ДомОкон” Юрій Павловдав кілька практичних порад щодо того, як можна економити тепло за рахунок правильно підібраних вікон.

Цікавим та ефективним досвідом з енергозбереження з учасниками «круглого столу» поділилися й проектний менеджер ГО «Союз Конотопської громади» Іван Резнік та гість з міста Рівне, координатор неурядової громадської екологічної організації «Ecoclub» Ілля Єременко. Розповідаючи про діяльність Екоклубу, організації, яка відстоює захист навколишнього середовища за допомогою раціонального використання енергії, охорони природи, інформаційної роботи з громадськістю і практичної екологічної діяльності, молодий чоловік запропонував низку дієвих заходів по вирішенню питання економії енерго і теплоносіїв, які вже дають результати у його місті та можуть бути використані в Конотопі.

«Круглий стіл», на якому піднімалося одне з важливих питань нашого сьогодення, довів, що говорити про проблему енергозбереження потрібно, оскільки тільки спільними зусиллями можна добитися успіху.