Конотопська дитячо-юнацька спортивна школа є центром спортивнотренувальної та фізкультурно-масової роботи в місті Конотопі. Школа  розпочала свою історію існування  з 1952 року. Це історія кількох поколінь спортсменів, які змінювали одне  одного, досягаючи все нових і нових спортивних висот. За період роботи спортивної школи багато учнів,  пройшли через тернистий шлях тренувань, змагань та випробувань. Для декого це було дитяче захоплення, а для інших це захоплення переросло в справу всього життя. ДЮСШ пишається знаменитими випускниками, які не раз прославляли Конотоп далеко за його межами. Михайло Маміашвілі – олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби Сеулу – 1988, Сергій Цвір – чемпіон світу та Європи з греко-римської боротьби, Інна Супрун – чемпіонка Європи – 2009 з біатлону, Марина Анцибор – срібна призерка Всесвітньої Універсіади студентів, учасниця Олімпійських Ігор у Ванкувері – 2010, Марина Майданова – призерка чемпіонату Європи з легкої атлетики, учасниця Олімпійських Ігор в Афінах – 2004, Анастасія Моціяка – гравець Суперліги гандбольного клубу «Спартак» м. Київ.

Не можливо не згадати Демидка Олега Олександровича, який очолював заклад більш двадцати років, людину мудру та самодостатню. Олег Олександрович створив перспективний та  творчий  тренерський колектив.

У 2007 році Конотопській ДЮСШ присвоєно почесне ім’я олімпійського чемпіона, триразового чемпіона світу з греко-римської боротьби, випусника закладу, Михайла Геразійовича Маміашвілі.

Сьогодні ДЮСШ Михайла  Маміашвілі – цілий комплекс спортивних споруд, де працює 26 тренерів-викладачів. У закладі відкриті  шість відділень з видів спорту: лижні гонки, греко-римська боротьба, легка атлетика, футбол, гандбол, баскетбол, на яких займаються 822 учня.

Тренери-викладачі – успішні та самовіддані спортивній роботі педагоги. Колектив ДЮСШ – дворазовий переможець Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в номінації «ДЮСШ та СДЮШОР». Пліч о пліч з тренерським колективом працюють досвідчені тренери: Єфремов Анатолій Семенович – заслужений тренер СРСР з греко-римської боротьби, заслужений працівник фізичної культури і спорту України та Радевич Олександр Іванович – заслужений тренер України з лижних гонок, заслужений працівник освіти України. Ці люди  творчі та цілеспрямовані, які є справжніми майстрами своєї справи. Саме вони передають безцінний досвід своим колегам.

Говорять, що режисер помирає в акторі, а тренер живе і продовжує себе саме в своїх учнях. Та якою б відмінною не була робота колективу, завжди обличчям закладу будуть його  вихованці. На передодні Ювілею ДЮСШ Михайла Маміашвілі спортсмени примножують славні традиції конотопського спорту. Найуспішнішими в цьму році стали лижники, які двічі за зимовий сезон стали чемпіонами України в загальному заліку серед команд ДЮСШ та СДЮШОР. Чотири  спортсмени зараховані до складу національної збірної команди України з лижних гонок.  Олех Вікторія та Лелетко Ірина здобули звання – майсткр спорту з лижних гонок. Найкращий спортсмен закладу –    Москаленко Олександр протягом сезону здобув 12 медалей різного гатунку всеукраїнського  рівня. Спортсмен взяв  участь в чемпіонаті світу – 2012  серед юніорів.

Бдуль Богдан став чемпіоном України з греко-римської боротьби та посів шосте місце на юнацькому чемпіонаті Європи – 2011. Шість конотопських борців вибороли путівки до чемпіонату України- 2012  серед юнаків молодшої вікової групи. Паляничко Владислав здобув срібну медаль першості України – 2011 з легкоатлетичного багатоборства. А футболісти додали до скарбнички срібні медалі Кубку України – 2012 з футзалу серед команд юнаків 1999 років народження. Збірна команда гандболісток захищає честь Сумської області на ІV Спортивних іграх школярів України. Конотопські спортсмени – постійні лідери обласних комплексних змагань в залік ХХ обласних спортивних ігор школярів.

Колектив ДЮСШ сподівається на молодше покоління своїх  спортсменів. Адже дітям ще тільки  по 10 років, а де хто з них мають вже значні спортивні результати. Збірна команда «Вікторія» – чемпіонки Сумської області – 2011з футзалу, фіналістки чемпіонату України – 2012  серед команд дівчат молодшої вікової групи.  Юні гандболісти, борці, легкоатлети, баскетболісти – постійні переможці обласних змагань та всеукраїнських турнірів.

Найталановитіші  учні продовжують навчання у вищих училищах фізичної культури та спорту країни. Конотопська спортивна школа співпрацює з Херсонським, Одеським , Київським, Дніпропетровським спортивними училищами, Донецьким училищем олімпійського резерву, юнацькою академією футбольного клубу «Шахтар» м. Донецьк.

Вже є певні спортивні досягнення Конотопської школи, але ще стільки треба зробити, щоб сягнути нових висот спортивного Олімпу. Тренери прагнуть як найкпаще розкрити можливості й таланти спортсменів, щоб вони стали особистістю у спорті та у звичайному житті.

Головний принцип тренерського колективу ДЮСШ Михайла Маміашвілі  – не зупинятися на досягнутому.