Серед життєвих цінностей сучасної людини головне місце посідає цінність життя і здоров’я. Тому вже стало традицією в центральній міській бібліотеці ім.С.І.Пономарьова проводити в грудні тиждень здорового способу життя.  В  цьому році він проходив під гаслом  «Життю, здоров’ю – так!».

В рамках тижня  6 грудня 2012 року проведено урок-шок «Обережно: небезпечне задоволення»  для учнів 8-А класу CШ №2, який допоміг  розширити уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про хороші і погані звички. Провідний бібліотекар Тетяна Головашова розповіла про підступних ворогів здоров’я – тютюн, алкоголь, наркотики, токсикоманію та наголосила на необхідності зробити свій власний вибір щодо здорового способу життя. Адже саме він робить людину вільною і незалежною, дає їй сили і натхнення в усіх її справах і починаннях.

Розповідь голови Конотопської міської організації товариства «Червоного хреста України» Світлани Миколаївни Червонящої дала можливість більш детально розібратися учням у питаннях: Що таке СНІД? Що таке ВІЛ? Якими є шляхи передачі ВІЛ? Що означає діагноз ВІЛ для людини? Що необхідно знати, щоб уникнути зараження на ВІЛ/СНІД? Якою є дійсно здорова людина, і що робити, щоб уникнути негативних факторів впливу на здоров’я?

Присутні на заході мали змогу поділитися своїми думками щодо цієї хвороби і разом подумати над закликом для однолітків «Як не пустити СНІД в своє життя!?».

Доповнила заходи розгорнута в читальній залі бібліотеки книжкова виставка-консультація «Здоров’я – це енергія щасливого життя».   На ній була представлена література, яка висвітлювала основні  засоби  зміцнення здоров’я, роль харчування, загартовування організму, важливість психічної рівноваги, як запобігання виникненню  стресової ситуації та вплив природного середовища на оздоровлення людини.

Проведені заходи з молоддю засвідчили, що незважаючи на те, що в більшості питань відносно ВІЛ/СНІДУ молодь орієнтується досить вільно, все ж таки є питання, на які слід звертати увагу в подальшому