«Налагодження ефективної роботи житлово-комунального господарства області, передбачене  Стратегією «Нова Сумщина-2015», має на меті надання якісних послуг людям. Утім, без глибокої модернізації галузі, досягти цього неможливо. Саме тому, у своїй роботі, ми спираємося на досвід розвинутих країн світу, застосовуємо новітні технології та сучасні підходи», – зауважив у ході прес-конференції заступник голови облдержадміністрації Микола ДЕРКАЧ.

За його словами, першочергова увага при реформуванні галузі приділяється застосуванню енергоефективних технологій, що дозволяє заощаджувати споживання природного газу.

Серед пріоритетних напрямків – утеплення фасадів, заміна покрівлі, вікон та дверей у закладах бюджетної сфери. Це дозволило за 10 місяців поточного року скоротити споживання газу на 10% у порівнянні з відповідним періодом 2011 року.

У регіоні триває робота із заміни котлів на енергоефективні, що працюють на альтернативних видах палива.

«Сумська область подала на розгляд Державного агентства екологічних інвестицій України 72 проекти, що стосуються запровадження енергозберігаючих технологій на загальну суму 212 мільйонів гривень. Реалізацію 8 таких проектів уже розпочато», – поінформував Микола Деркач.

За словами посадовця, з метою удосконалення системи управління житловим фондом в області створено 326 обєднань співвласників багатоквартирних будинків. Найкраще спрацювали в цьому напрямку Суми, Ромни, Лебедин та Глухів.

Область демонструє позитивну динаміку будівництва житла, що є свідченням динамічного розвитку Сумщини. Цьогоріч введено в експлуатацію понад 130 тисяч квадратних метрів житла, що перевищує показники попереднього року. Найбільш активно будували у Лебедині та Сумському районі.

Здійснено капітальний ремонт 61 тисячі квадратних метрів комунальних доріг.

На виконання обласної програми відновлення вуличного освітлення в регіоні змонтовано понад 300 кілометрів електромереж, встановлено прилади обліку та більше 4 тисяч світильників.

«Усі наші напрацювання та здобутки підтверджують правильність обраного шляху. Ми знаходимося лише на його початку, але у кінцевому результаті отримаємо житлово-комунальне господарств європейського рівня», – переконаний Микола Деркач.