20 грудня 2012 року у стінах  Конотопського міського краєзнавчого музею імені О.М.Лазаревського лунали звуки класичної музики українських композиторів і народні обрядові пісні – це новий спільний проект  краєзнавчого музею і міських музичних шкіл №1 та №2 «Кришталеві мелодії зими».

Велика виставкова зала музею прикрашена традиційною Різдвяною атрибутикою: місяць, сонце, восьмипроменеві зорі; пікна діжа, вкрита вивернутим кожухом, на сіні, вкритому вишитим рушником, горщик з Різдв’яною кутею, коровай, прикрашений колосками та калиною, ікона Юрія Змієборця.

Сьогодні, більше і більше мислячих українців звертається до національних першоджерел  не тільки для запозичення духовного досвіду минулого, що сягає глибини кількох тисячоліть, але й уловити незримий подих майбутнього.

Посланнями  давнини стародавніх русичів-українців є  стародавні ігри молоді: «Подоляночка», «Коровай», «Панас», «Мак», «Зельман», які були зіграні учнями 10-го класу спеціалізованої школи №2.

Тематиці  українських першоджерел були присвячені і музичні твори у виконанні дітей музичної школи №1 та викладачів дитячої музичної школи №2.

Веселих вам свят!