На цьому начальник головного фінансового управління облдержадміністрації наголосив у ході брифінгу

За словами посадовця, в Державному бюджеті закладено стабільність економіки, доходів громадян та їх соціального захисту. Додатковий ресурс бюджету, в першу чергу, буде спрямований на підвищення доходів людей.

«Державний бюджет України на 2013 рік є максимально економний, утім повністю підкріплений реальним ресурсом. Основна його концепція – максимально використати можливості внутрішнього ринку, збільшити споживання вітчизняних товарів і послуг», – підкреслив він.

Обласний бюджет на 2013 рік за доходами та видатками – збалансований та реальний до виконання, зауважив Євген Южаков.

Окрім видатків на утримання бюджетних установ, у ньому передбачається фінансування місцевих програм розвитку, підтримка та вирівнювання фінансової спроможності місцевих бюджетів районів та міст області», – підкреслив посадовець.

За словами начальника управління, обсяг бюджету Сумської області на 2013 рік передбачено в сумі 5,1 мільярда гривень, що перевищує показники 2012 року на 373,3 мільйона гривень (на 7,9%). Обласний бюджет на 2013 року затверджено в сумі 2,4 мільярда гривень, що на 5,1% більше затверджених на 2012 рік обсягів.

При цьому з Державного бюджету передбачається отримати трансфертів майже 2 мільярди гривень або на 27% більше, ніж у 2012 році.

Видаткова частина обласного бюджету затверджена в сумі 2,4 мільярда гривень, що більше у порівнянні з 2012 роком на 20,7%.

Потреба в коштах на заробітну плату та енергоносії по галузях бюджетної сфери обласного бюджету забезпечена в повному обсязі.

На фінансування 19 державних та регіональних цільових програм передбачено близько 13 мільйонів гривень.

За рахунок коштів обласного бюджету передбачено субвенції для передачі місцевим бюджетам області в 10 разів більше, ніж у 2012 році – 54,5 мільйона гривень. Їх буде спрямовано на: покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення; забезпечення функціонування підрозділів швидкої медичної допомоги; пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; виплату допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу; відшкодування витрат, пов’язаних з похованням учасників бойових дій та інвалідів війни; відшкодування витрат на лікування дітей з районів області у відділеннях Сумської міської лікарні Святої Зінаїди; виплату допомоги сім’ям загиблих учасників бойових дій на території Республіки Афганістан, які проживають в області.

Видатки загального фонду на галузі соціально-культурної сфери збільшаться порівняно з 2012 роком на 18,3% і складуть майже 1 мільярд гривень, з них: на освіту – 374,7 мільйона гривень (зростання – 2,7%); охорону здоров’я – 408,7 мільйона гривень (зростання – 18%); соціальний захист та соцзабезпечення – 67,3 мільйона гривень (зростання – 12,2%); культуру – 42,1 мільйона гривень (зростання – 11,5%); фізичну культуру і спорт – 18,5 мільйона гривень (зростання – 38,7%).