За словами заступника голови облдержадміністрації, в області створено ефективну систему захисту вразливих верств населення, спрямовану на підвищення соціальних стандартів життя

«Реформування системи соціального захисту населення в області базується на впровадженні сучасних підходів до обслуговування громадян, доступності соціальної підтримки та розширення спектру послуг», – відзначила у ході прес-конференції Тамара Іщенко.

Завдяки реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА в області забезпечено комплексне надання соціальної допомоги жителям Сумщини та наближення адресної допомоги до населення у найвіддаленіших куточках, підкреслила посадовець.

Так, уперше в Україні запроваджено Державну програму реабілітації дітей, хворих на церебральний параліч. У Сумському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів у 2012 році реабілітаційні послуги отримали 569 дітей-інвалідів та 67 дітей групи ризику із районів та міст області. Середня тривалість курсу реабілітації зросла до 44 днів, впроваджено нові послуги з гідрокінезотерапії, саунотерапії, лазеротерапії.

Удосконалено процедуру отримання засобів реабілітації людьми з обмеженими фізичними можливостями. Відтепер їх видача проводиться за індивідуальним замовленням з урахуванням медичних показань особи. Протягом 2012 року видано 1123 крісла колісні та 3722 одиниці інших технічних засобів реабілітації. У 2013 році реалізація соціальної ініціативи продовжуватиметься.

Законодавством України збільшено у 10 разів розмір допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу. Так, у 2012 році матеріальна підтримка призначена 1731 особі. На ці потреби з Держбюджету виділено 9,7 млн. гривень. У 2013 році для виплати цієї допомоги області передбачено субвенцію у сумі 22,8 млн. гривень.

До Дня Перемоги 62 тисячам ветеранів війни виплачено разової допомоги на суму 22,8 млн. гривень, що на 35% більше, ніж у 2011 році. Істотне підвищення торкнулося 1194 інвалідів війни І групи, 2481 інваліда війни II групи, 1303 інвалідів війни III групи.

У 2012 році законодавчо встановлений рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги склав: для працездатних осіб – 21 відсоток для дітей з 1 січня – 50 %, з 1 липня – 75 %, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів з 1 січня – 80 %, з 1 липня – 100 % відповідного прожиткового мінімуму.

Державну соціальну допомогу одержують 5268 сімей області, в яких виховуються 9618 дітей, в т.ч. 1405 багатодітних сімей, в яких виховується 5038 дітей. У 2012 році виплачено 51,6 млн. гривень допомоги.

У районах та містах області створені «мобільні соціальні офіси», працівники яких системно здійснюють виїзди на місця та приймають звернення громадян з різних питань. Соціальні послуги стали значно доступнішими для людей завдяки мультидисциплінарному підходу до організації допомоги, коли можна централізовано отримати послуги соціального працівника, лікаря, юрисконсульта, психолога, перукаря, швачки тощо, зазначила Тамара Іщенко.

На базі відділень територіальних центрів соціального обслуговування Глухова, Конотопа, Лебедина, Охтирки, Ромен, Шостки, Сум, Білопільського, Великописарівського, Краснопільського, Кролевецького, Охтирського, Путивльського, Сумського районів працюють Університети третього віку.

«Навчання на різних факультетах Університету, а саме: декоративного розпису, історико-краєзнавчому, психології, інноваційних технологій, фізичної активності, православному, літературному, мистецькому, правовому, основ медицини, здорового способу життя забезпечує право пенсіонерів на соціальну адаптацію, творчу активність та реалізує принцип навчання людей упродовж усього життя», – зауважила Тамара Іщенко.