17  січня у приміщенні міської ради відбулась прес-конференція з фахівцями медичної галузі щодо реформування системи охорони здоров
’я у нашому місті. Зокрема, обговорювалось питання стосовно створення в Конотопі центрів первинної медико-санітарної допомоги.

«На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, щодо реформування медичної галузі, наближення її до людей, в місті проводиться значна робота» – відкриваючи прес-конференцію зазначив секретар міської ради Микола Башкиров. Зокрема він проінформував місцеві ЗМІ, що  відкриття центрів сімейної медицини, які розташовані у віддалених мікрорайонах міста, зробить медичну допомогу приближеною до населення. У місті вже успішно працює Центр сімейної медицини «Порт». Тут працюють 5 сімейних лікарів, які обслуговують 5 дільниць та охоплюють медобслуговуванням  населення у кількості  8858 чол.. В середньому на одного сімейного лікаря 1200-1500 дорослого населення. У 2013 році планується відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини  «Загребелля» у подальшому такі центри будуть відкриті в мікрорайонах «Житломасив» та «КВРЗ».

Головний лікар Конотопської ЦРЛ Володимир Драганюк зазначив, що запровадження сімейної медицини – це не нова практика. Вона ефективно працює в усіх країнах світу протягом багатьох років. Основна її мета – наблизити первинну допомогу до місця проживання людей та покращити якість обслуговування.

За словами заступника головного лікаря з поліклінічного розділу роботи Валерія Сутуліна, на сьогодні у Конотопській ЦРЛ обслуговується близько 60 тисяч населення. На одного лікаря-терапевта припадає 2 тисячі чоловік. Завдяки ж введенню практики сімейної медицини за одним сімейним лікарем із двома медсестрами буде закріплено до 1,5 тисячі населення. У кожній амбулаторії буде знаходитись кабінет щеплення, маніпуляційний кабінет, палати денного стационару, фізкабінет, два ЕКГ-апарати. Двічі на тиждень буде проводитись забір аналізів. Кожна амбулаторія матиме власний автотранспорт, щоб, за необхідності, госпіталізувати хворого до лікарні. Отже, переваги створення таких закладів очевидні, і тому людям нема чого хвилюватись, – запевнив Валерій Сутулін.

У свою чергу, Микола Башкиров зазначив, що в Конотопі існує проблема насиченості мережами аптечних закладів центру міста і відсутності їх на окраїнах. Завдяки створенню амбулаторій сімейної медицини це питання вирішиться – у кожному закладі будуть працювати аптечні пункти, де можна буде отримати необхідні ліки. Також Микола Башкиров підкреслив, що центри сімейної медицини надаватимуть  медичну допомогу безкоштовно.

Депутат обласної ради, лікар ЦРЛ Григорій Доляр підтвердив, що завдяки реформам медицина в нашій країні вийде на сучасний рівень і, що дуже важливо, залишиться безкоштовною.