23 січня у приміщенні міської ради відбулось засідання круглого столу на тему: «Тарифна політика в місті». Для участі були запрошені Валентина Кошевецька – заступник міського голови, Тетяна Володіна – заступник міського голови, Людмила Гапєєва – начальник управління економіки Конотопської міської ради, Артем Колесников – начальник відділу житлово-комунального господарства управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради,  Микола Олефіренко – директор  КРЕП “Центральне” Анатолій Гопка – директор ТОВ ЖЕД «Сім вітрів», Олександр Ткаченко – директор ТОВ ЖЕД «Південна», Микола Клименко – директор ЖРЕП “Житлосервіс”, представники засобів масової інформації міста. У вступному слові міський голова Василь Дзед зазначив, що основна мета цього заходу – донести до відома громади міста, що тарифи повинні бути об’єктивні і їх вартість повинна відповідати якості виконаних послуг.

Основним моментом круглого столу стала доповідь начальника управління економіки Конотопської міської ради Людмили Гапєєвої, яка зазначила: на сьогодні по місту діють тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, встановлені з 01.11.2010 для будинків без ліфтів та з 01.08.2011 для будинків з ліфтами.

Найбільш вагома стаття витрат у собівартості послуг з утримання будинків – це витрати на заробітну плату та нарахування (понад 70 %).  З моменту перегляду тарифів рівень мінімальної заробітної плати збільшився на 24%, електричної енергії – на 50%, матеріалів – на 30%, що призвело до погіршення фінансово-економічних показників підприємств.

У даних умовах житлово-комунальна галузь міста збиткова.

Відповідно до порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово – комунальні послуги» житлово-експлуатаційними дільницями здійснені планові розрахунки побудинкових тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які складаються з конкретного переліку послуг по кожному будинку окремо.

Тарифи на послуги розраховані окремо за кожним будинком залежно від запланованого обсягу послуг, що фактично повинні надаватися, необхідного для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій та з урахуванням потреби проведення робіт з поточного ремонту кожного конкретного будинку.

Розміри тарифів різняться в основному за рахунок різної вартості послуги з прибирання території, яка в свою чергу напряму залежить від площі прибудинкової території, та вартості послуги з поточного ремонту, розрахованої в залежності від технічного стану будинків згідно актів обстеження, які складені комісійно фахівцями житлово-експлуатаційних дільниць, підприємств – надавачів послуг з теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

У ході круглого столу журналісти місцевих ЗМІ мали змогу задати питання керівникам комунальних підприємств міста щодо запропонованих тарифів.

Підсумовуючи зустріч, міський голова побажав усім плідної роботи та ухвалення виважених рішень.