Bux

Конкурс професійної майстерності серед педагогів  дошкільних закладів нашого міста вже став традиційним. От і цього року фінальний етап конкурсу «Вихователь року – 2013», який відбувся у дошкільному навчальному закладі №3 «Теремок», зібрав справжніх майстрів своєї справи, у чиїх серцях палає вогонь істинної любові до дітей, безкорисливості та творчого пошуку.

Оголошуючи конкурс, організатори ставили собі на меті виявити талановитих, творчих вихователів, які працюють за інноваційною системою та можуть поділитися з іншими цікавим досвідом. Саме такими і виявилися учасники змагання – представники дев’яти дошкільних навчальних закладів міста. Тож, за звання кращого вихователя змагалися: Алла Яцун (вихователь ДНЗ №2 «Вербиченька»), Олена Дяченко (ДНЗ №3 «Теремок»), Ольга Письменна (ДНЗ №4 «Сонечко), Олена Нехай (ДНЗ №5 «Сніжок»), Олена Петрикей (ДНЗ №7 «Золотий ключик»), Лариса Дробязко (ДНЗ №8 «Волошка»), Олена Калина (ДНЗ №10 «Ялинка»), Оксана Назаренко (ДНЗ №12 «Райдужний») та Вікторія Мойсієнко (ДНЗ №13 «Веселка»).

Конкурс на звання кращого вихователя нашого міста відбувся в два етапи. Перший, заочний тур передбачав проведення виховного заходу у відповідності з вимогами державного стандарту дошкільної освіти та психологічними і віковими особливостями дітей, а також методичну розробку занять із дітьми на тему: «Рідне місто моє». Другий етап, котрий  пройшов у ДНЗ «Теремок», складався з чотирьох конкурсів, під час яких кожна з чарівних жінок могла довести, що саме вона є найкращим у місті вихователем.

У першому з конкурсних завдань за відведених три хвилини учасниці мали розповісти про себе і сподобатися глядачам та журі. Другий конкурс «Формула мого успіху» мав показати найефективніші форми і методи роботи, які використовують вихователі-конкурсантки, та продемонструвати їхню комунікабельність і методичну майстерність. У вересні відділом освіти була проведена зустріч вихователів дошкільних навчальних закладів міста  із доцентом, кандидатом педагогічних наук, лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів ігромайстерності, композиторів, педагогів М.М. Шутем, чиї методики  виховання вважаються передовими. Тож під час цього конкурсу учасниці мали показати, як використовують отриманий досвід у своїй роботі.

Третім стало підведення підсумків заочного етапу змагання. І, нарешті, під час останнього, четвертого конкурсу, який мав назву «Якби я був міністром освіти…», учасниці могли помріяти та розповісти і журі, і глядачам, що і як би вони могли змінити в системі освіти на користь своїх маленьких підопічних, якби їм довелося очолити освітянську галузь.

Оцінювало виступи учасників незалежне журі: заступник міського голови Тетяна Володіна, начальник відділу освіти  Тетяна Шерудило, провідний спеціаліст відділу освіти Антоніна Угнівенко, методисти методкабінету відділу освіти Валентина Рибаченко та Тамара Онищенко і голова профспілкового комітету відділу освіти Олена Бугара.

Кожна з учасниць конкурсу була по-своєму оригінальною і талановитою. У словах кожної з вихователів відчувалася любов до обраної справи життя. Тому обрати кращу з кращих було дуже складно. А  поки журі радилося, гарного настрою учасницям  конкурсу та їхнім групам підтримки додали музичні номери у виконанні працівників дошкільних навчальних закладів міста.

І хоча найголовніша перемога – титул «Вихователь року – 2013» дістався лише одній з конкурсанток, вихователю ДНЗ №13 «Веселка»  Вікторії Мойсієнко, інші учасниці не лишилися без привітань та слів подяки від журі, оскільки стали призерами і лауреатами цього конкурсу.

Тож, призерами конкурсу «Вихователь року – 2013» стали: Олена Дяченко (ДНЗ №3 «Теремок»), Ольга Письменна (ДНЗ №4 «Сонечко), Олена Петрикей (ДНЗ №7 «Золотий ключик»), Лариса Дробязко (ДНЗ №8 «Волошка») та Оксана Назаренко (ДНЗ №12 «Райдужний»). А Олена Нехай (ДНЗ №5 «Сніжок»), Олена Калина (ДНЗ №10 «Ялинка») та Алла Яцун (вихователь ДНЗ №2 «Вербиченька») отримали звання лауреатів. Із чим ми їх і вітаємо!

Щодня, відводячи дитину до дитячого садочка і довіряючи її «другій мамі» – вихователю, навряд чи більшість із нас, батьків, замислювалися над тим, чим займається там дитина, допоки батьки працюють. У кращому випадку, думаємо ми, у садочку із малюком пограються, нагодують його та пообіді вкладуть спати. А між тим, на плечі вихователя лягає значно більша місія: навчити маленьку людину навичкам самообслуговування, правилам життя у колективі, підготувати її до школи, а головне – виховати чемну, розумну і толерантну людину. І від того, чи зможе вихователь підібрати ключик до дитячих сердець, залежить отриманий результат.